preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

آر اف سوزن

هر آنچه که باید از آر اف سوزن بدانید.

کلاژن سازی و جوانسازی پوست

آراف فرکشنال یا آراف سوزنی نوعی دستگاه کم تهاجمی زیبایی است که با فرستادن امواج رادیوفرکانسی توسط سوزن های سر هندپیس دستگاه به عمق پوست، موجب تحریک کلاژن و جوانسازی آن ناحیه از پوست می گردد.

ترکیب رادیوفرکانس و میکرونیدل موجب بهبود قابل توجه در کیفیت پوست و بافت می گردد. این ترکیب همچنین به درمان آزردگی های مختلفی مانند، سفت شدن و روشن شدن پوست، علایم کشش پوستی (استرچ مارک ها) کمک می کند. این روش در درمان و رفع اسکارها (جای زخم ها) مانند زخم های عمیق آکنه، زخم های ناشی از سرمازدگی، اثرات لاغری(آتروفیک) ، زخم های سوختگی و جای عمل های جراحی کمک خواهد کرد.

نفوذ امواج رادیوفرکانس به داخل پوست باعث انجام فرآیند بازسازی بافت هدف در پوست می گردد. به منظور گرفتن نتیجه بهتر در درمان چین و چروک های عمیق وجای جوش از آراف فرکشنال برای صاف کردن قسمت‌های ناهموار پوست نیز بهره می برند.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  کلاژن سازی و جوانسازی پوست  خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

جهت اطلاع از هزینه انجام این درمان با ما تماس بگیرید و یا از قسمت مشاوره از ما درخواست نمایید.

آر اف فرکشنال چیست؟

آراف فرکشنال (آراف سوزنی) برای بهبود اثر گذاری دستگاه آراف جوانسازی معمولی با افزایش عمق نفوذ امواج آراف به لایه های پایین پوست توسط سوزن های سر دستگاه ساخته شد. این دستگاه حتی مشکلات لیزرهای co2 فرکشنال که دوره ریکاوری بیشتری دارد را نیز حل کرده و آسیب دهی کمتر و بهبود زودتر را سبب می گردد.

دستگاه آراف سوزنی دارای سوزن‌های بسیار ظریفی بوده که جهت جلوگیری از ایجاد حساسیت با طلا پوشیده شده اند و قطر آنها ۲۰۰میکرون می باشد. عمق نفوذ این سوز‌ن‌ها از ۵/۰ تا ۵/۳ میلی متر در پوست قابل کنترل است . طول این سوزن‌ها داراری عایق است و فقط نوک آنها آزاد می‌باشد بنابراین زمانی که انرژی آراف آزاد می شود ، تخریب حرارتی در عمق بافت صورت می‌گیرد .

ترکیب رادیوفرکانس و میکرونیدل موجب بهبود قابل توجه در کیفیت پوست و بافت می گردد. این ترکیب همچنین به درمان آزردگی های مختلفی مانند، سفت شدن و روشن شدن پوست، علایم کشش پوستی (استرچ مارک ها) کمک می کند.

این روش در درمان و رفع اسکارها (جای زخم ها) مانند زخم های عمیق آکنه، زخم های ناشی از سرمازدگی، اثرات لاغری(آتروفیک)، زخم های سوختگی و جای عمل های جراحی کمک خواهد کرد. مزایای استفاده از این روش عبارتند از:

درمان با کم ترین آسیب دیدگی؛
زمان درمان کوتاه تر ؛
کوتاه بودن دوره نقاهت؛
خطرات پایین تر مانند دیده شدن کبودی پس از التهاب، زخم و اسکار.

عملکرد آر اف فرکشنال‌ به چه شکلی است؟

این روش شامل نفوذ نیدل های (سوزن های) بسیار ریز به داخل پوست برای رساندن امواج رادیوفرکانسی (آراف) به بافت هدف می باشد. نتیجه این عمل تولید الاستین و فیبر کلاژن توسط خود بدن و در نتیجه جوانسازی و بهبود و قوام پوست را شامل می گردد.

آراف فرکشنال دستگاهی است که ترکیبی از امواج رادیو فرکانس و سوزن‌های ریز(میکرونیدل) می باشد. بنابراین به دلیل وجود این سوزن‌ها گرمای آراف درون لایه های بیرونی پوست نخواهد بود و به درون بافت پوست نفوذ می کند و سطح پوست را گرما نمی دهد بنابراین سطح پوست آسیب نخواهد دید.

این سوزنها به طور مستقیم به عمق مشخصی از پوست فرستاده می شوند و سپس امواج رادیوفرکانس درداخل پوست آزاد می گردند. این عمل باعث گرم کردن یکسان بافت های عمیق تر پوست و در نتیجه تحریک کلاژن شده و سبب تولید فیبرهای کلاژن جدید می گردد. این سوزن‌ها بین ۲۵ تا ۵۰ عدد سوزن بسیار نازک می باشند که به عنوان رسانا عمل می کنند.

چه کسانی می‌توانند آر اف فرکشنال انجام دهند؟

اکثر افراد می توانند از این روش استفاده کنند مگر افرادی که در زیر آورده شده اند:

زنان باردار؛
کسانی که باطری قلب دارند؛
کسانی که دارای حساسیت به طلای بکار رفته در سوزن های دستگاه دارند؛
درصورتی که ناحیه درمان دارای عفونت باشد؛
کسانی که اختلالات انعقادی دارند.

نحوه انجام آر اف فرکشنال چگونه است؟

قبل از انجام اراف فرکشنال از بی حسی موضعی استفاده می گردد. برای هر فرد از سری سوزنی جداگانه استفاده می شود. پزشک با روشن کردن دستگاه و اعمال این سوزن ها در ناحیه درمان باعث فرستادن امواج به داخل پوست و تحریک کلاژن های پوست می شود. معمولا انجام جوانسازی برای صورت بین ۲۰-۳۰ دقیقه به طول می انجامد (البته بسته به محدوده عمل متفاوت خواهد بود).

بلافاصله پس از عمل ناحیه مورد درمان قرمز،گرم و ملتهب خواهد بود که پس از چهار روز جای سوزن ها ناپدید خواهد شد و صورت شما شروع به سفت شدن و بالا آمدن (لیفتینگ) خواهد کرد.

پس از چند جلسه درمان شما تفاوت قابل ملاحظه ای خواهید دید و نتیجه آن رفع چین و چروک ها، قوام و استحکام پوست، جوانسازی، کاهش سایز منافذ پوست و… می باشد. تعداد جلسات اراف سوزنی معمولا بر اساس ناحیه درمانی بین ۱-۴ جلسه و با فاصله یک ماه انجام می‌شود. میتوان برای تداوم اثر بخشی پس از پایان دوره درمان هر چند ماه یکبار آنرا تکرار نمود.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  کلاژن سازی و جوانسازی پوست  خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

مدت زمان بهبود آر اف فرکشنال چقدر است؟

با خارج شدن سوزن از پوست یک قرمزی گذرای چند ساعته روی پوست ایجاد می شود ومدت ۲۴ تا۴۸ ساعت تورم کمی در محل دیده می شود . طی ۳-۴ هفته آینده کشیده تر شدن پوست وشفاف تر شدن آن قابل رویت است .

اکثر افرادی که این درمان را انجام می دهند در روز بعد تنها دچار تورم مختصر و رنگ مختصر صورتی پوست هستند و در صورت مصرف ضدآفتاب به میزان کافی می توانند فعالیت های معمول اجتماعی خود را ادامه دهند.

نتایج درمان آر اف فرکشنال چیست؟

این روش با تحریک کلاژن موجود در لایه های زیرین پوست اتفاق می افتد. تولید کلاژن های بیشتر منجر به بهبود و ترمیم مشکلات پوستی و جوانسازی پوست می گردد. بنابراین فرآیند تولید کلاژن توسط بدن زمان بر خواهد بود و علاوه بر مشاهده نتایج سریع پس از درمان، با گذر زمان پوست شما شفاف تر و جوان تر شده و مشاهده نتایج نهایی شاید تا ۴ ماه به طول بیانجامد.

قبل از درمان آر اف فرکشنال چه آمادگی‌هایی لازم است؟

اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا برنزه کردن ۲ هفته قبل از عمل؛
سپری شدن کمتر از ۳ ماه از عمل پیشین جوانسازی با لیزر؛
اجتناب از استفاده از فراورده‌های پوستی حاوی رتینول (ویتامین A موضعی) ظرف سه روز گذشته.
قرار نداشتن پین یا صفحه فلزی در ناحیه تحت درمان یا استفاده از ضربان ساز (پیس میکر)؛
اجتناب از انجام لایه‌برداری در ۴ هفته گذشته.

پس از درمان آر اف فرکشنال چه مراقبت‌هایی لازم است؟

قرمزی خفیف و تورم ممکن است چند ساعت و حتی تا ۴۸ ساعت پس از درمان رخ دهد؛
ازماساژ و تماس زیاد با آفتاب باید در این زمان اجتناب شود؛
درمان تهاجمی تر ممکن است باعث پوسته پوسته شدن پوست برای تولید لایه جدید گردد.استفاده از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب در این دوره توصیه می گردد.

1. آیا انجام آراف فرکشنال با درد همراه است؟

معمولا برای انجام این روش از بی حسی موضعی استفاده می کنند بنابراین شما دردی حس نخواهید کرد.

2. موارد درمانی آراف سوزنی چیست؟

کاربردهای آراف فرکشنال عبارتند از:

لیفت صورت و سفت تر شدن پوست؛
رفع اسکارهای آکنه، زخم، بریدگی ،تصادف و….؛
جوانسازی وکلاژن سازی پوست؛
قابل استفاده برای تمامی سطوح بدن؛
شفاف شدن پوست؛
بسته شدن منافذ باز پوست؛
کمک به درمان آکنه فعال ؛
درمان ترکهای پوستی شکم و بدن.

3. عوارض آراف سوزنی چیست؟

پوست پس از درمان حالت آفتاب سوختگی دارد و ناحیه‌های قرمز رنگ بزرگی روی آن به چشم می‌خورد. این قرمزی معمولاً ظرف چند روز محو شده و در این مدت می‌توان آن را با آرایش پوشاند. خشکی پوست از دیگر مواردی است که پس از درمان ممکن است اتفاق بیافتد.

4. تفاوت آراف فرکشنال و لیزر co۲ فرکشنال چیست؟

این دو تکنولوژی هر دو برای جوانسازی پوست به کار می‌روند که مکانیسم و اثرات متفاوتی دارند.که این تفاوت آن‌هاه در زیر آورده شده اند:

مهم ترین تفاوت در دوره نقاهت و بهبودی پس از درمان می باشد که لیزرها به دلیل تهاجمی تر بودن و تخریب بیشتر لایه های سطحی پوست، به زمان بیشتری برای بهبود پوست نیاز دارند.
درصد بهبودی ناشی از فرکشنال رادیوفرکانسی در درمان شل شدگی و افتادگی پوست بیشتر از لیزر فرکشنال است.
میزان بهبودی اسکارهای آکنه ( جوش ) و اسکارهای جراحی و بخیه سطحی با لیزر فرکشنال دی اکسیدکربن بیش از فرکشنال رادیوفرکانسی است. در مورد نوع عمقی این ضایعات (جای جوش و اسکار زخم) معمولاً آر اف فرکشنال اثر بهتری دارد.
برای فصول گرم سال و افرادی که پوست سبزه دارند RF بهتر است.
برای افرادی که امکان استراحت بعد از درمان را ندارند و میخواهند سریع به سرکار برگردندRF بهتر است.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  کلاژن سازی و جوانسازی پوست  خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

در صورت هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20