preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

آنچه در مورد پلک ها باید بدانید

آنچه در مورد پلک ها باید بدانید

آناتومی پلک

تولید بیش از حد سبوم یا چربی می تواند منجر به چربی پوست شود. این می تواند در هر جایی از بدن از جمله پلک ها اتفاق بیفتد. پلک های چرب همچنین می توانند ناشی از عواملی مانند استرس، عوامل محیطی، ژنتیک، شستشوی بیش از حد و تغییرات هورمونی باشند.

غدد چربی در زیر منافذ پوست وجود دارند و سبوم، یک ماده روغنی تولید می کنند. سبوم به محافظت و هیدراته نگه داشتن پوست کمک می کند.

پلک های چرب ممکن است به دلیل ترشح بیش از حد سبوم ایجاد شوند. تغییرات هورمونی، عوامل محیطی مانند رطوبت و کاربردهای موضعی نیز ممکن است باعث چربی اضافی روی پلک ها شوند.

 سبوم بیش از حد ممکن است با:

نوسانات هورمونی مانند تغییرات تستوسترون یا پروژسترون.

عوامل محیطی مانند رطوبت یا دما.

برخی از داروهای سیستمیک مانند کلرپرومازین (تورازین).

استفاده از محصولاتی مانند لوسیون، کرم یا لوازم آرایشی که می تواند منافذ را مسدود کند.

ژن های خاص.

فشار.

پوست چرب یکی از رایج ترین نگرانی های پوستی منبع مورد اعتماد است. ممکن است برای کمک به جلوگیری از جوش زدن نیاز به درمان داشته باشد.

به صفحه اینستاگرام دکتر مریم فروغی بپویندید و از مطالب به روز تزریق فیلر اصفهان بهره ببرید.

آناتومی پلک
آناتومی پلک

آناتومی پلک

پوست پلک فاقد چربی زیر پوستی است و جزو نازک ترین لایه های پوستی مورد اعتماد بدن است.

پلک ها از موارد زیر تشکیل شده اند:

پوست و بافت زیر جلدی.

orbicularis oculi که عضلاتی هستند که پلک ها را حرکت می دهند.

صفحات تارسال.

دستگاه بالابر، که منبع قابل اعتماد به عنوان آسانسور و جمع کننده اصلی پلک بالایی عمل می کند.

ملتحمه، که بافت شفافی است که سفیدی چشم را می پوشاند

صفحات تارسال به عنوان جزء ساختاری اصلی پلک ها عمل می کنند. آنها حاوی غدد میبومین و فولیکول های مژه هستند. غدد میبومین غدد ریز روغنی هستند که لبه پلک ها را پوشانده و مسئول ترشح چربی هستند. آنها تعداد کمی از غدد چربی را تشکیل می دهند.

این غدد به افزایش خاصیت روان کنندگی اشک کمک می کنند. عوامل خارجی یا محیطی می توانند روی پلک ها و همچنین عوامل داخلی تأثیر بگذارند.

بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان در مورد این گونه مسائل به شما راهنمایی می کند.

آناتومی پلک
آناتومی پلک

 

دلایل چرب شدن پلک هاعلل رایج پلک های چرب ممکن است به شرح زیر باشد:

 پاک کننده های خشن صابون ها یا شوینده های صورت حاوی مواد شیمیایی خشن ممکن است چربی اضافی پوست را از بین ببرند. این نوع محصول می تواند پلک ها و حاشیه پلک ها را تشدید کرده و باعث تولید بیش از حد چربی در آنها شود. متخصصان پوست توصیه می‌کنند که افراد از پاک‌کننده‌های ملایم و بدون الکل حداکثر دو بار در روز استفاده کنند. این کمک می کند تا به آرامی کثیفی ها و ناخالصی ها را بدون پاک کردن روغن اضافی پاک کنید.

 افراد همچنین می توانند از یک پارچه نرم و مرطوب بدون هیچ صابون یا پاک کننده ای برای مالش آرام لبه پلک استفاده کنند. نوسانات هورمونیمیزان تولید روغن در بین افراد مختلف بسیار متغیر است. به همین دلیل است که برخی از افراد پوست چرب تری نسبت به دیگران دارند.

طبق تحقیقات سال 2014، مردان معمولاً به دلیل سطح تستوسترون بالاتر، تولید روغن بیشتری نسبت به زنان دارند. با این حال، تولید سبوم در طول تخمک گذاری در زنان به دلیل افزایش پروژسترون افزایش می یابد. فاکتورهای محیطی یک منبع مورد اعتماد در سال 2017 اشاره کرد که افزایش تولید نفت ممکن است در بهار و تابستان رخ دهد.

آب و هوای مرطوب همچنین بر میزان چربی تولید غدد فرد تأثیر می گذارد. افرادی که در آب و هوای مرطوب قرار دارند به دلیل افزایش تولید بیشتر احتمال دارد پوست چرب داشته باشند. این بررسی همچنین اشاره کرد که سطوح تولید روغن نیز ممکن است بسته به نژاد افراد متفاوت باشد.

این نشان می دهد که، برای مثال، زنان چینی ممکن است اندازه و تراکم منافذ کوچکتری در مقایسه با افراد سیاه پوست داشته باشند. بزرگ شدن منافذ می تواند منجر به افزایش میزان تولید سبوم شود.

میبومیتتولید بیش از حد روغن توسط غده میبومین می تواند منجر به چرب شدن پلک در برخی افراد شود. این منجر به گرفتگی پلک ها می شود، وضعیتی که پزشکان آن را میبومیت یا اختلال عملکرد غده میبومین می نامند. میبومیت التهاب غدد میبومین است. هنگامی که این غدد تحریک می شوند، می تواند باعث تحریک پلک شود که احتمال ابتلا به ملتحمه (التهاب ملتحمه) را افزایش می دهد.

 برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20