preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

انواع مختلف اسکار و درمان چیست؟

انواع مختلف اسکار و درمان چیست؟

اسکار و درمان

اسکارهای غیرطبیعی گاهی پس از بهبود زخم ایجاد می شوند. انواع مختلفی از اسکار وجود دارد، از جمله:

اسکارهای کلوئیدی

اینها دسته های ضخیم، گرد و نامنظم از بافت اسکار هستند که در محل زخم روی پوست، اما فراتر از لبه های مرزهای زخم رشد می کنند. در مقایسه با پوست معمولی اطراف، اغلب قرمز یا تیره‌تر به نظر می‌رسند.

کلوئیدها از کلاژنی تشکیل می شوند که بدن پس از بهبود زخم تولید می کند. این اسکارها ممکن است در هر جایی از بدن ظاهر شوند. اما بیشتر در قفسه سینه، پشت، شانه ها و لاله گوش دیده می شوند. آنها بیشتر در افراد با پوست تیره رخ می دهند. اسکارهای کلوئیدی ممکن است تا 1 سال پس از ضربه اولیه به پوست ایجاد شوند.

درمان اسکارهای کلوئیدی متفاوت است. هیچ درمان ساده ای برای اسکارهای کلوئیدی وجود ندارد. عود پس از درمان شایع است.

درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تزریق استروئید استروئیدها مستقیماً به بافت اسکار تزریق می شوند تا به کاهش خارش، قرمزی و احساس سوزش که ممکن است این اسکارها ایجاد کنند کمک کنند. گاهی اوقات، تزریق به کاهش اندازه اسکار و نرم شدن بافت اسکار کمک می کند. آتروفی و تغییر رنگ پوست از عوارض جانبی اصلی هستند.

سرما درمانی.

کرایوتراپی شامل منجمد شدن جای زخم است.

دکتر مریم فروغی متخصص بهترین تزریق فیلر در اصفهان می باشند.

فشار درمانی شامل نوعی وسیله فشاری است که روی ناحیه اسکار پوشیده می شود. این ها را می توان در روز و شب تا 4 تا 6 ماه پوشید. سودمندی آنها همچنان نامشخص است.

دی اکسید سیلیکون.

به صورت ژل یا پد استفاده می شود، می تواند به نرم شدن و کاهش قرمزی کلوئیدها کمک کند.

تزریق-ژل-و-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان
تزریق-ژل-و-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان

عمل جراحي.

اگر اسکار کلوئید به گزینه های مدیریت غیرجراحی پاسخگو نباشد، ممکن است جراحی انجام شود. یک نوع جراحی مستقیماً جای زخم را با یک برش از بین می‌برد و بخیه‌هایی برای بسته شدن زخم گذاشته می‌شود.

گاهی از پیوندهای پوستی برای کمک به بستن زخم استفاده می شود. این شامل جایگزینی یا چسباندن پوست به ناحیه ای است که پوست از دست رفته است.

پیوند پوست با برداشتن تکه ای از پوست سالم از ناحیه دیگری از بدن (به نام محل اهدا) و چسباندن آن به ناحیه مورد نیاز انجام می شود. جراحی اغلب بر روی اسکارهای هیپرتروفیک و کلوئیدها انجام نمی شود زیرا میزان عود زیاد یا ایجاد کلوئیدهای بزرگتر است.

جراحی لیزر.

جای زخم ممکن است با انواع لیزرهای مختلف، بسته به علت اصلی اسکار، درمان شود. لیزر ممکن است برای صاف کردن جای زخم، از بین بردن رنگ غیر طبیعی جای زخم یا صاف کردن جای زخم استفاده شود.

بیشتر لیزر درمانی برای اسکارها همراه با سایر درمان ها از جمله تزریق استروئیدها، استفاده از پانسمان های مخصوص و استفاده از بانداژ انجام می شود. بدون توجه به نوع اولیه درمان ممکن است چندین درمان مورد نیاز باشد. لیزر رنگی پالس انتخاب خوبی برای استفاده برای کلوئید است.

تابش – تشعشع.

این را می توان برای اسکارهایی که به درمان های دیگر پاسخ نمی دهند استفاده کرد.

اسکار هایپرتروفیک

اسکارهای هیپرتروفیک شبیه اسکارهای کلوئیدی است. اما رشد آنها در محدوده نقص پوستی اصلی محدود می شود و ممکن است بیشتر به درمان پاسخ دهد. این اسکارها نیز ممکن است قرمز به نظر برسند و معمولاً ضخیم و برجسته هستند.

اسکارهای هیپرتروفیک معمولاً در عرض چند هفته پس از آسیب به پوست شروع به ایجاد می کنند. بهترین تزریق فیلر در اصفهان – اسکار هایپرتروفیک ممکن است به طور طبیعی بهبود یابد. اما این روند ممکن است تا یک سال یا بیشتر طول بکشد.

در درمان اسکارهای هیپرتروفیک، استروئیدها ممکن است خط اول درمان باشند. اما یک درمان ساده وجود ندارد. استروئیدها ممکن است به صورت تزریقی تجویز شوند.

یا ممکن است مستقیماً روی جای زخم اعمال شوند، اگرچه استفاده موضعی ممکن است مفید نباشد. این اسکارها نیز ممکن است با جراحی برداشته شوند. اغلب در کنار جراحی از تزریق استروئید استفاده می شود.

تزریق ممکن است تا 2 سال پس از جراحی ادامه یابد تا به حداکثر بهبودی کمک کند و احتمال بازگشت اسکار را کاهش دهد. مانند کلوئیدها، اسکارهای هیپرتروفیک ممکن است به کاربرد موضعی دی اکسید سیلیکون پاسخ دهند.

انقباضات

انقباضات یک اتفاق غیرطبیعی است که زمانی اتفاق می افتد که ناحیه وسیعی از پوست آسیب دیده و از بین می رود و در نتیجه اسکار ایجاد می شود. تشکیل اسکار لبه های پوست را به هم می کشد و باعث سفت شدن ناحیه پوست می شود. سپس کاهش اندازه پوست می تواند بر عضلات، مفاصل و تاندون ها تأثیر بگذارد و باعث کاهش حرکت شود.

گزینه‌های درمان جراحی مختلفی برای انقباضات وجود دارد، از جمله موارد زیر:

پیوند پوست یا فلپ پوست. پیوند پوست یا فلپ های پوستی پس از برداشتن بافت اسکار انجام می شود. پیوند پوست شامل جایگزینی یا چسباندن پوست به قسمتی از بدن است که فاقد پوست است. پیوند پوست با برداشتن تکه ای از پوست سالم از ناحیه دیگری از بدن (به نام محل اهدا) و چسباندن آن به ناحیه مورد نیاز انجام می شود.

فلپ های پوستی شبیه پیوندهای پوستی هستند که بخشی از پوست از ناحیه دیگری گرفته می شود. اما با فلپ های پوستی پوستی که گرفته می شود خون خود را دارد. بخش پوست مورد استفاده شامل عروق خونی، چربی و ماهیچه های زیرین است.

فلپ ها ممکن است در مواقعی استفاده شوند که ناحیه ای که پوست از بین رفته است، خون خوبی ندارد. این ممکن است به دلیل مکان یا به دلیل آسیب به کشتی ها باشد.

Z-plasty. این روش از یک برش Z شکل برای کمک به کاهش میزان انقباضات پوست اطراف استفاده می کند. همچنین ممکن است سعی کند جای زخم را جابه‌جا کند تا لبه‌های آن بیشتر شبیه خطوط و چین‌های طبیعی پوست باشد. ممکن است از بخیه های کوچک برای کمک به نگه داشتن پوست در جای خود استفاده شود.

انبساط بافت. این یک تکنیک جدیدتر است. این شامل فرآیندی است که مقدار بافت موجود را برای اهداف بازسازی افزایش می دهد. این روش اغلب علاوه بر جراحی فلپ استفاده می شود.

تزریق-ژل-و-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان
تزریق-ژل-و-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان

چسبندگی ها

این نوع دیگری از زخم است که ممکن است بین اندام های داخلی غیر مرتبط ایجاد شود. چسبندگی ممکن است باعث ایجاد عوارض در طی برخی جراحی ها شود.

بهبودی پس از جراحی اصلاح اسکار
تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید تا به حداکثر بهبودی و بهبودی خود کمک کنید. ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی بسته به نوع جراحی انجام شده، همه محدودیت‌های فعالیت را به شما توصیه می‌کند.

جای زخم را نمی توان به طور کامل از بین برد. عوامل زیادی در میزان بهبودی اسکار خاص شما دخیل هستند. برخی از اسکارها بیش از یک سال پس از جراحی طول می کشد تا ظاهرشان بهبود یابد.

 برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

از مطالب به روز بهترین تزریق فیلر در اصفهان بهره ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20