preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

درد لیزر موهای زائد

تا چند روز پس از درمان، پوست آسیب دیده ممکن است قرمز و حساس شود. بسیاری از مردم این حس را شبیه به آفتاب سوختگی توصیف می کنند. با این حال، خود این فرآیند معمولاً دردناک نیست.

آیا کار می کند؟

لیزر موهای زائد موثر است، اما به ندرت به حذف دائمی موهای زائد می رسید. با این وجود لیزر درمانی می تواند رشد مو را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

پس از اولین درمان، بسیاری از افراد تنها برای چند ماه بدون مو خواهند بود. موها در نهایت دوباره رشد می‌کنند، اگرچه اغلب ریزتر، روشن‌تر و کمتر از قبل دیده می‌شوند.

بسیاری از افراد برای دستیابی به یک راه حل دائمی یا رضایت بخش تر برای موهای ناخواسته به جلسات متعدد نیاز دارند. ممکن است با هر جلسه بعدی، موها دوباره روشن تر و نازک تر شوند. پس از درمان های کافی، ممکن است رشد مجدد آن به طور کلی متوقف شود.

دکتر مریم فروغی متخصص بهترین تزریق فیلر در اصفهان  می باشند.

لیزر موهای زائد نیز ممکن است روی موهای تیره موثرتر باشد. افرادی که موهای بلوند، قرمز یا خاکستری دارند ممکن است تغییر چندانی را متوجه نشوند، زیرا نور لیزر جذب موهای تیره می شود و اغلب در موهای روشن موفق نیستند.

تزریق فیلر در اصفهان | بهترین تزریق فیلر اصفهان | دکتر مریم فروغی
تزریق فیلر در اصفهان | بهترین تزریق فیلر اصفهان | دکتر مریم فروغی

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

هیچ مطالعه ای در مورد تاثیر لیزر موهای زائد در دوران بارداری انجام نشده است.
متخصصان لیزر موهای زائد را برای افراد باردار توصیه نمی کنند. این به این دلیل است که دانشمندان هیچ مطالعه انسانی را انجام نداده اند که بی خطر بودن لیزر موهای زائد را در دوران بارداری ثابت کند.

بارداری باعث تغییرات هورمونی در بدن فرد می شود. این معمولاً می تواند باعث رشد موهای اضافی در مکان های ناخواسته شود. در حالی که این رشد می تواند خجالت آور باشد، موها اغلب خود به خود از بین می روند.

اگر موها بدون کمک از بین نروند، ممکن است فرد بخواهد پس از بارداری خود لیزر درمانی را انجام دهد. پزشکان ممکن است از آنها بخواهند که چند هفته پس از زایمان صبر کنند تا درمان را انجام دهند.

افسانه ها در مورد لیزر موهای زائد

چندین افسانه بی اساس در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد:

لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود

این افسانه که لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود، بی اساس است. لیزرها برای عبور از سلول های پوست طراحی شده اند و فقط فولیکول های مو در عمق پوست را هدف قرار می دهند.

لیزرهای مورد استفاده در لیزر موهای زائد مقدار کمی تابش تولید می کنند. با این حال، تصور نمی‌شود که این اشعه مضر باشد، و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه درمان لیزر موهای زائد باعث سرطان پوست می‌شود، وجود ندارد.

لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود

باز هم هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود وجود ندارد. لیزرها فقط به پوست نفوذ می کنند و به هیچ اندام دیگری نمی رسند یا روی آن تأثیر نمی گذارند. لیزر موهای زائد حتی در نواحی حساس مانند کشاله ران معمولاً بی خطر است.

کیت های خانگی به خوبی مراجعه به متخصص پوست هستند

کیت های حذف لیزر خانگی برای افرادی که می خواهند موهای زائد را بدون مراجعه به متخصص پوست از بین ببرند موجود است.

بسیاری از افراد ممکن است از استفاده از این کیت ها نتایج متوسطی مانند موهای روشن یا ریزتر را تجربه کنند. با این حال، کیت های خانگی مشابه دستگاه های پزشکی قدرتمندی نیستند که توسط پزشکان واجد شرایط استفاده می شود.

 

تزریق فیلر در اصفهان | بهترین تزریق فیلر اصفهان | دکتر مریم فروغی
تزریق فیلر در اصفهان | بهترین تزریق فیلر اصفهان | دکتر مریم فروغی

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

هر کسی که واکنش های نامطلوب به لیزر موهای زائد را تجربه می کند باید به پزشک خود مراجعه کند. آنها معمولاً می توانند علائمی مانند قرمزی و تورم را در خانه مدیریت کنند، اما همیشه باید علائم عفونت پوست را به پزشک یا متخصص پوست گزارش دهند.

گزارش زودهنگام علائم امکان درمان سریع را فراهم می کند و ممکن است به جلوگیری از هرگونه تغییر دائمی کمک کند.

هر فردی که قصد باردار شدن دارد باید قبل از لیزر موهای زائد با پزشک خود صحبت کند. پزشک می تواند در مورد گزینه های دیگر توصیه کند، زیرا لیزر موهای زائد اغلب به جلسات متعددی نیاز دارد که نباید در دوران بارداری انجام شود.

نتیجه چیست؟

لیزر موهای زائد در صورتی که به درستی انجام شود برای اکثر افراد بی خطر و موثر است. برای از بین بردن کامل موهای زائد ممکن است چندین درمان لازم باشد و حذف دائمی موهای زائد همیشه تضمینی نیست.

برخی از افراد ممکن است پس از درمان عوارض جانبی جزئی مانند قرمزی، تورم و تحریک را تجربه کنند و معمولاً می توانند این عوارض را در خانه درمان کنند. هرکسی که متوجه علائم عفونت پوستی شود باید به پزشک مراجعه کند.

 برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

از مطالب به روز بهترین تزریق فیلر در اصفهان بهره ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20