preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

اسکار چیست؟

اسکار چیست؟

درمان اسکار در اصفهان

اسکار روش طبیعی بدن برای التیام و جایگزینی پوست از دست رفته یا آسیب دیده است. اسکار معمولا از بافت فیبری تشکیل شده است. اسکار ممکن است به دلایل مختلف از جمله در نتیجه عفونت، جراحی، جراحت یا التهاب بافت ایجاد شود.

جای زخم ممکن است در هر جایی از بدن ظاهر شود و ترکیب اسکار ممکن است متفاوت باشد. یک اسکار ممکن است صاف، توده ای، فرورفته یا رنگی به نظر برسد. ممکن است دردناک یا خارش دار باشد. ظاهر نهایی اسکار به عوامل زیادی از جمله نوع پوست و محل روی بدن، جهت زخم، نوع آسیب، سن فرد اسکار و وضعیت تغذیه او بستگی دارد.

چگونه می توان جای زخم را به حداقل رساند؟

روش های پوستی خاص برای به حداقل رساندن جای زخم توسط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

  • سن، سلامت کلی و سابقه پزشکی شما
  • شدت و علائم اسکار
  • نوع و محل اسکار
  • تحمل شما برای داروها، رویه ها یا درمان های خاص
  • انتظارات برای سیر شرایط
  • نظر یا ترجیح شما

اسکارها معمولا با گذشت زمان محو می شوند. آرایش می تواند به پوشاندن جای زخم در حین بهبود کمک کند. برخی از اسکارها را می توان با تکنیک های پوستی خاص به حداقل رساند. با این حال، درمان فقط می تواند ظاهر اسکار را بهبود بخشد. نمی تواند آن را به طور کامل پاک کند.

دکتر مریم فروغی بهترین تزریق فیلر در اصفهان و متخصص تزریق ژل و فیلر در اصفهان  و متخصص بهترین ژل لب اصفهان دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند.

تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی
تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی

موارد زیر برخی از رایج‌ترین روش‌های به حداقل رساندن اسکار هستند:

درم ابریژن. درم ابریژن ممکن است برای به حداقل رساندن اسکارهای کوچک، بی نظمی های جزئی سطح پوست، اسکارهای جراحی و اسکارهای آکنه استفاده شود.

همانطور که از نام آن پیداست، درم ابریژن شامل برداشتن لایه های بالایی پوست با یک دستگاه الکتریکی است که پوست را ساییده می کند. با بهبودی پوست پس از عمل، سطح صاف تر و شاداب تر به نظر می رسد. درمان اسکار در اصفهان

لایه برداری شیمیایی. لایه برداری شیمیایی اغلب برای به حداقل رساندن پوست آسیب دیده از نور خورشید، رنگ نامنظم (رنگدانه) و زخم های سطحی استفاده می شود. لایه بالایی پوست با استفاده از مواد شیمیایی روی پوست برداشته می شود. با برداشتن لایه بالایی، پوست بازسازی می شود و اغلب ظاهر پوست را بهبود می بخشد.

تزریق کلاژن یک نوع کلاژن (ساخته شده از کلاژن خالص گاوی) به زیر پوست تزریق می شود. جایگزین کلاژن طبیعی بدن از دست رفته می شود. کلاژن تزریقی به طور کلی برای درمان چین و چروک، جای زخم و خطوط صورت استفاده می شود. چندین نوع دیگر از مواد تزریقی نیز وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

تزریق کورتیزون این نوع تزریق ها می توانند به نرم شدن و سپس کوچک شدن جای زخم های سخت کمک کنند. کلوئیدها و اسکارهای هیپرتروفیک اغلب پس از تزریق استروئید داخل ضایعه نرم می شوند.

کرایوسرجری. کرایوسرجری می تواند با انجماد لایه های بالایی پوست به کاهش اندازه اسکارها کمک کند. یخ زدن باعث تاول زدن پوست می شود.

لایه برداری با لیزر. لایه برداری با لیزر از نور پر انرژی برای سوزاندن پوست آسیب دیده استفاده می کند. لایه برداری از لیزر ممکن است برای به حداقل رساندن چین و چروک و اصلاح اسکارهای هیپرتروفیک استفاده شود.

گرافت های پانچ. گرافت پانچ گرافت های پوستی کوچکی هستند که جایگزین پوست زخم شده می شوند. برای از بین بردن جای زخم، سوراخی در پوست ایجاد می شود.

دکتر مریم فروغی | بهترین تزریق فیلر در اصفهان
دکتر مریم فروغی | بهترین تزریق فیلر در اصفهان

سپس جای زخم با پوست بدون اسکار (اغلب از پشت لاله گوش) جایگزین می شود. پیوند پانچ می تواند به درمان اسکارهای عمیق آکنه کمک کند. درمان اسکار در اصفهان

اصلاح اسکار جراحی اصلاح اسکار جراحی شامل برداشتن کل اسکار با جراحی و پیوستن مجدد به پوست است. یک اسکار جدید تشکیل خواهد شد. اما هدف از این جراحی ایجاد اسکار کمتر آشکار است.

اصلاح اسکار جراحی معمولاً بر روی اسکارهای گسترده یا طولانی، اسکارهایی که به روشی غیرعادی بهبود یافته اند یا اسکارهایی در مکان های بسیار قابل مشاهده انجام می شود.

پرتو درمانی. این اغلب استفاده نمی شود. این عمدتا برای زخم های مقاوم به درمان های دیگر استفاده می شود.

 برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

از مطالب به روز بهترین تزریق فیلر در اصفهان بهره ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20