preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

آیا می توانم از روغن ویتامین E برای جای زخم استفاده کنم؟

آیا می توانم از روغن ویتامین E برای جای زخم استفاده کنم؟

درمان جای زخم

یک باور عمومی وجود دارد که مالیدن روغن ویتامین E روی اسکارهای آکنه می تواند به بهبود آنها کمک کند و دید آنها را کاهش دهد. پمادها و کرم‌هایی که حاوی ویتامین E هستند ادعا می‌کنند که هر نوع جای زخم را از بین می‌برند را می‌توان در قفسه‌های فروشگاه‌ها در سراسر آمریکا یافت.

با این حال، شواهدی مبنی بر این که ویتامین E این اثر را دارد، بیشتر داستانی است. شواهد بالینی کمی برای حمایت از هر یک از این ادعاها وجود دارد.

حقیقت را در مورد بسیاری از ادعاهای سلامتی اسید کاپریلیک پیدا کنید.

التیام زخم ها

یک مطالعه نشان داد که پماد ویتامین E و Aquaphor در بهبود 90 درصد جای زخم در افرادی که اخیراً لکه‌های سرطان پوست برداشته شده‌اند، تفاوتی ندارند. و یک سوم از شرکت کنندگانی که از ویتامین E استفاده کردند، دچار بثورات قرمز و خارش دار به نام درماتیت تماسی شدند.

با این حال، یک مطالعه متفاوت نشان داد که کودکان دارای اسکار جراحی که سه بار در روز از ویتامین E استفاده می‌کنند، کلوئید یا بافت زخم اضافی روی زخم ایجاد نمی‌کنند. محققان به این نتیجه رسیدند که استفاده از نوع موضعی ویتامین E قبل و بعد از عمل جراحی، نحوه بهبود زخم ها را بهبود می بخشد.

تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی
تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی

تحقیقات در مورد اینکه چگونه ویتامین E می تواند آکنه را درمان کند و جای زخم های آن را التیام بخشد بی نتیجه است. شواهد کمی وجود دارد که روغن ویتامین E می تواند به بهبود جای زخم کمک کند. با این حال، این امکان وجود دارد که مصرف آن از طریق غذا یا به عنوان مکمل می تواند به روش های دیگر به بهبودی بدن شما کمک کند.

متخصص تزریق ژل و فیلر در اصفهان  و متخصص بهترین ژل لب اصفهان را از اینجا بشناسید.

مکمل برای شفا

برخی از تحقیقات منبع معتبر نشان می دهد که مکمل های ویتامین E می توانند برای افرادی که آسیب شدید به پوست خود دارند، موثر باشد. ویتامین E می تواند بدن شما را در چندین جنبه از روند درمان حمایت کند.

به عنوان مثال، ویتامین E از بافت های بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند، که می تواند به سلول ها آسیب برساند و پیری را تسریع کند. همچنین برای تشکیل گلبول‌های قرمز خون که اکسیژن را در سراسر بدن توزیع می‌کنند، حیاتی است. تزریق ژل و فیلر در اصفهان – هر دو عملکرد برای بهبودی حیاتی هستند.

تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی
تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی

از کجا ویتامین E دریافت کنیم

بهتر است تمام ویتامین E مورد نیاز خود را از غذا دریافت کنید. در غذاهای زیر به وفور یافت می شود:

  • سبزیجات برگ سبز
  • آجیل
  • دانه غذاهای غنی شده مانند غلات

با این حال، مصرف بیش از حد ویتامین E به شکل مکمل می تواند مضر باشد. بیش از 1000 میلی گرم به شکل طبیعی یا 670 میلی گرم به صورت مصنوعی، مصرف روزانه می تواند خون را رقیق کند، خطر خونریزی را افزایش دهد و حتی باعث خونریزی در مغز شود.

همیشه بهتر است در مورد استفاده از مکمل ها با پزشک خود صحبت کنید.

 برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

از مطالب به روز بهترین تزریق فیلر در اصفهان بهره ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20