preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

درمان زگیل ناحیه تناسلی چگونه است؟

درمان زگیل ناحیه تناسلی چگونه است؟

درمان زگیل ناحیه تناسلی

مدت زمان مطالعه: 12 دقیقه

 

زگیل چیست؟

 

زگیل‌ها برآمدگی‌های برآمده روی پوست شما هستند که توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند. زگیل ها هزاران سال است که انسان ها را آزار می دهد – آنها روی مومیایی های 3000 ساله کشف شده اند و شکسپیر به آنها اشاره کرده است. اگرچه زگیل ها به طور کلی خطرناک نیستند، زشت، بالقوه شرم آور و مسری هستند. آنها همچنین می توانند دردناک باشند.

 

اطلاعات مهم در مورد زگیل تناسلی

بیش از 100 نوع HPV وجود دارد، ویروسی که باعث زگیل می شود. تقریباً همه انواع HPV باعث ایجاد زگیل های نسبتاً بی ضرری می شوند که روی دست ها یا پاهای شما ظاهر می شوند. با این حال، چند گونه از HPV وجود دارد که باعث ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی، داخل و اطراف آن می شود. در زنان، این زگیل‌ها – که «زگیل تناسلی» نامیده می‌شوند – در نهایت می‌توانند منجر به سرطان دهانه رحم، یک بیماری بالقوه کشنده شوند. اگر فکر می‌کنید زگیل تناسلی دارید یا فکر می‌کنید در معرض آن قرار گرفته‌اید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان و متخصص تزریق فیلر اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  درمان زگیل ناحیه تناسلی خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

انواع زگیل چیست؟

پنج نوع عمده زگیل وجود دارد. هر نوع در قسمت متفاوتی از بدن ظاهر می شود و ظاهری متمایز دارد.

زگیل های رایج

زگیل معمولی معمولاً روی انگشتان دست و پا رشد می کند، اما می تواند در جاهای دیگر ظاهر شود. ظاهری خشن و دانه‌دار و بالای گرد دارند. زگیل های معمولی خاکستری تر از پوست اطراف هستند.

میخچه کف پا

زگیل های کف پا در کف پا رشد می کنند. برخلاف سایر زگیل‌ها، زگیل‌های کف پا در پوست شما رشد می‌کنند، نه خارج از آن. اگر متوجه شوید که به نظر می رسد سوراخ کوچکی در کف پای خود است که توسط پوست سفت شده احاطه شده است، می توانید متوجه شوید که زگیل کف پا دارید یا خیر. زگیل کف پا می تواند راه رفتن را ناراحت کند.

درمان زگیل ناحیه تناسلی
درمان زگیل ناحیه تناسلی

زگیل های مسطح

زگیل های مسطح معمولا روی صورت، ران ها یا بازوها رشد می کنند. آنها کوچک هستند و بلافاصله قابل توجه نیستند. زگیل های مسطح دارای قسمت بالایی صاف هستند، گویی که خراشیده شده اند. آنها می توانند صورتی، قهوه ای یا کمی زرد باشند.

زگیل فیلیفرم

زگیل های رشته ای در اطراف دهان یا بینی و گاهی اوقات روی گردن یا زیر چانه شما رشد می کنند. آنها کوچک هستند و به شکل یک فلپ یا برچسب کوچک از پوست هستند. زگیل های رشته ای همرنگ پوست شما هستند.

زگیل های اطراف زبان

زگیل های اطراف زبان در زیر و اطراف ناخن های پا و دست رشد می کنند. آنها می توانند دردناک باشند و بر رشد ناخن تأثیر بگذارند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

شما باید به پزشک خود مراجعه کنید اگر:

زگیل روی صورت یا قسمت های حساس دیگری از بدن (مانند اندام تناسلی، دهان، سوراخ های بینی) دارید.
شما متوجه خونریزی یا علائم عفونت، مانند چرک یا دلمه در اطراف زگیل می شوید
زگیل دردناک است
رنگ زگیل تغییر می کند
زگیل و دیابت یا نقص ایمنی مانند HIV/AIDS دارید.

 


پیشنهاد مطالعه: ویژگی های مزوتراپی مو چیست؟


آیا می توانم زگیل را در خانه درمان کنم؟

اگرچه زگیل ها معمولاً خود به خود از بین می روند، اما زشت و ناراحت کننده هستند، بنابراین ممکن است بخواهید آنها را در خانه درمان کنید. بسیاری از زگیل ها به خوبی به درمان های موجود در داروخانه پاسخ می دهند.

برخی از چیزهایی که باید به خاطر بسپارید:

شما می‌توانید زگیل‌ها را به سایر قسمت‌های بدن خود گسترش دهید و برای دیگران مسری هستند. اگر برای درمان نیاز دارید که زگیل را با سوهان ناخن یا سنگ پا بمالید، از آن ظرف روی هیچ قسمت دیگری از بدن خود استفاده نکنید و به دیگران اجازه استفاده از آن را ندهید.
اگر دیابت دارید سعی نکنید زگیل روی پای خود را درمان کنید. به پزشک خود مراجعه کنید. دیابت می تواند باعث از دست دادن حس در پاهای شما شود، بنابراین می توانید به راحتی بدون اینکه متوجه شوید به خود آسیب بزنید.
سعی نکنید زگیل های صورت یا سایر قسمت های حساس بدن خود (مانند اندام تناسلی، دهان یا سوراخ های بینی) را با درمان های خانگی از بین ببرید.

درمان های انجماد

این درمان‌های بدون نسخه، هوای سرد غلیظ (مخلوطی از دی متیل اتر و پروپان) را روی زگیل اسپری می‌کنند. این کار پوست را می کشد و به شما امکان می دهد سطح زگیل را خراش دهید. اگر می‌خواهید زگیل را به سرعت از بین ببرید، این درمان‌ها انتخاب خوبی هستند، اما برای از بین بردن همه زگیل‌ها به اندازه کافی قوی نیستند.

درمان ها و تکه های حاوی اسید سالیسیلیک
شما باید این محصولات را هر روز و اغلب به مدت چند هفته استفاده کنید. اگر زگیل را حدود 15 دقیقه قبل از اعمال درمان در آب خیس کنید، بهترین کار را خواهند داشت.

درمان زگیل ناحیه تناسلی
درمان زگیل ناحیه تناسلی
نوار چسب

برخی از افراد در درمان زگیل با چسب نواری موفق بوده اند. این فرآیند شامل پوشاندن زگیل با یک تکه چسب نواری کوچک به مدت چند روز، سپس خیس کردن زگیل و در نهایت مالش زگیل برای برداشتن پوست مرده است. این رویکرد می تواند چندین دوره درمان را ببرد.

پزشک من در مورد زگیل چه کاری می تواند انجام دهد؟

اگر زگیل شما به درمان های خانگی به خوبی پاسخ ندهد، پزشک شما ممکن است بتواند کمک کند. به یاد داشته باشید، اگر دیابت دارید و روی پاهایتان زگیل دارید، همیشه به پزشک مراجعه کنید.

نیتروژن مایع

پزشک ممکن است زگیل شما را با نیتروژن مایع منجمد کند. این ممکن است کمی دردناک باشد، اما معمولا به خوبی کار می کند. ممکن است بیش از یک درمان مورد نیاز باشد. یخ زدن باعث ایجاد تاول در زیر و اطراف زگیل شما می شود. این کار در عرض یک هفته زگیل را از روی پوست جدا می کند.

عمل جراحي

معمولاً فقط در صورتی که زگیل به درمان‌های دیگر پاسخ نداده باشد، جراحی در نظر گرفته می‌شود. پزشک شما می تواند زگیل شما را با چاقوی جراحی جدا کند یا با برق بسوزاند. ابتدا باید یک واکسن بیهوشی دریافت کنید و این واکسن ها می توانند دردناک باشند. جراحی نیز ممکن است باعث ایجاد اسکار شود.

 

آیا می توان از زگیل پیشگیری کرد؟

راه‌هایی برای پیشگیری از زگیل و جلوگیری از انتشار آن‌ها به سایر قسمت‌های بدن در صورت ابتلا به زگیل وجود دارد. این دستورالعمل های ساده را دنبال کنید:

دست های خود را مرتب بشویید، به خصوص اگر با فردی که زگیل دارد در تماس بوده اید.
زگیل های خود را نچینید.
زگیل ها را با بانداژ بپوشانید.
دست ها و پاهای خود را خشک نگه دارید.
هنگامی که در رختکن یا محل استحمام عمومی هستید، از کفش های دوش (دمپایی) استفاده کنید.

در صورت هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20