preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

افتادگی پلک را چگونه درمان می کنید؟

افتادگی پلک را چگونه درمان می کنید؟

رفع افتادگی پلک

افتادگی پلک یا پتوز زمانی است که پلک بالایی به سمت پایین افتاده باشد. پزشکان می توانند افتادگی پلک را با جراحی درمان کنند، اگرچه این ممکن است به علت آن بستگی داشته باشد. دلایل افتادگی پلک شامل ژنتیک یا آسیب به چشم است و با افزایش سن احتمال این وضعیت بیشتر می شود.

در مواردی که تاثیری بر بینایی ندارد، ممکن است درمان لازم نباشد. با این حال، افتادگی پلک می تواند مردمک را بپوشاند و در برخی موارد بینایی را کاهش دهد.

پتوز می‌تواند در بدو تولد وجود داشته باشد، اما افراد می‌توانند در مراحل بعدی زندگی نیز به آن مبتلا شوند:

  • آسیب یا کشیدگی عضلات یا رباط های پلک
  • آسیب به عصب کنترل کننده عضلات پلک
  • سالخورده
  • عارضه جراحی چشم
  • عارضه تزریق بوتاکس
  • پتوز در بیشتر موارد منجر به هیچ مشکلی برای سلامتی نمی شود و به راحتی قابل کنترل است.

علل

برخی از افراد ممکن است از بدو تولد دارای افتادگی پلک باشند.
پتوز مادرزادی از بدو تولد وجود دارد و ممکن است دلایل ژنتیکی داشته باشد. می تواند یک یا هر دو پلک را تحت تاثیر قرار دهد.

پتوز مادرزادی می تواند بینایی را مختل کند و باعث آمبلیوپی شود که گاهی به عنوان تنبلی چشم شناخته می شود.

در مطالعه‌ای در سال 2013 روی 107 کودک مبتلا به پتوز، محققان به تنبلی چشم در حدود 1 نفر از 7 منبع معتبر شرکت‌کنندگان اشاره کردند.

افراد همچنین می توانند در مراحل بعدی زندگی به پتوز مبتلا شوند.

یکی از دلایل رایج، کشش یا پارگی تصادفی آپونوروز بالابرنده است که یک غلاف تاندون مانند است که به پلک اجازه حرکت می دهد.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان این اطمینان را به شما می دهد که در برطرف کردن افتادگی پلک مهرت کافی دارند.

 

بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان
رفع افتادگی پلک

 

آسیب ممکن است از:

  1. مالش بیش از حد چشم
  2. استفاده از لنزهای تماسی سفت و سخت
  3. جراحی چشم

چشم ها و پلک ها ظریف هستند و بسیاری از علل بالقوه دیگر پتوز اکتسابی وجود دارد، از جمله: تومور پلک، کیست، یا تورم سندرم هورنر مشکلات عضلانی آسیب عصبی در عضلات چشم شرایط عصبی ضربه چشم تزریق بوتاکس عوامل خطر استفاده از لنزهای تماسی می تواند خطر ابتلا به پتوز را افزایش دهد.

به صفحه اینستاگرام دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان بپویندید و از مطالب به روز تزریق فیلر اصفهان بهره ببرید.

 

عوامل خطر بالقوه پتوز عبارتند از:

سن لنزهای تماسی مالش بیش از حد چشم جراحی چشم سندرم هورنر میاستنی گراویس جلوگیری جلوگیری از پیشرفت پتوز دشوار است، به خصوص اگر مادرزادی باشد. پتوز اکتسابی ممکن است دلایلی داشته باشد که قابل پیشگیری نیستند. نمونه ای از پتوز اکتسابی زمانی است که فرآیندهای طبیعی پیری ماهیچه های پلک را ضعیف می کند. از عوامل دیگر مانند ضربه چشم، جراحی یا ایجاد آسیب عضلانی و عصبی نیز می توان اجتناب کرد.

مطالعه ای در سال 2015 از مجله جراحی زیبایی نشان می دهد که هیچ ارتباطی با عوامل سبک زندگی از جمله سیگار کشیدن، مصرف الکل یا شاخص توده بدنی وجود ندارد. با این حال، اجتناب از استفاده از لنزهای تماسی و مالش بیش از حد چشم، می تواند خطر ابتلا به پتوز اکتسابی را کاهش دهد.

یک منبع معتبر در سال 2016، در مجله پوست شناسی بالینی و زیبایی، اشاره می کند که تزریق بوتاکس، اغلب توسط تزریق کننده های بی تجربه، عمدتاً با پتوز در پزشکی زیبایی مرتبط است. انتخاب یک تزریق کننده بوتاکس با تجربه خوب معمولاً شانس پتوز پلک را در زمانی که فرد برای خطوط بین ابروها تزریق می کند، کاهش می دهد. علائم
علامت اصلی پتوز خود افتادگی پلک است. رفع افتادگی پلک

این افتادگی در بسیاری از موارد غیر قابل تشخیص است و باعث دردی نمی شود. در موارد دیگر، ممکن است فرد در نظر بگیرد که این وضعیت بر ظاهر او تأثیر منفی دارد و ممکن است بر سلامت روانی تأثیر بگذارد.

بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان
رفع افتادگی پلک

 

پلک ممکن است به اندازه کافی از چشم را بپوشاند تا در برخی موارد بینایی را مختل کند، که ممکن است هنگام خواندن یا نگاه کردن به پایین بدتر شود.

همچنین می تواند باعث بالا رفتن ابرو برای جبران انسداد بینایی شود که می تواند عضلات صورت را خسته کند. رفع افتادگی پلک

درمان پتوز به شدت آن بستگی دارد.

پتوز به ندرت باعث ناراحتی یا سایر مشکلات سلامتی می شود، بنابراین اغلب نیازی به درمان نیست. درمان ممکن است برای اهداف زیبایی یا رفع اختلالات بینایی مطلوب باشد.

ممکن است در موارد خاص از جراحی برای درمان پتوز استفاده شود. هدف از این جراحی معمولاً سفت کردن عضله بالابرنده یا ترمیم آپونوروز بالابرنده است که می تواند به بالا بردن پلک کمک کند.

این روش بی خطر است، اما عوارض ممکن است. در برخی موارد، جراحی می تواند مشکل را اصلاح کند.

تصحیح بیش از حد نیز یک عارضه بالقوه است. این باعث می شود که پلک خیلی بالا یا پایین باشد و نیاز به جراحی بیشتری دارد.

در یک مطالعه در سال 2018، محققانی که نرخ تجدید نظر برای جراحی پتوز را در بین 1519 بیمار بررسی کردند، دریافتند که 8.7 درصد موارد نیاز به جراحی بیشتری دارند.

درمان پتوز پلک ناشی از تزریق بوتاکس می‌تواند شامل تحریک عضله با پشت مسواک برقی، استفاده از قطره‌های چشمی یا صرف زمان دادن به روند خود باشد، زیرا این پتوز معمولاً طی 3 تا 4 هفته خود را اصلاح می‌کند. بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان

 

نتیجه گیری

پتوز بعید است که تأثیر قابل توجهی بر سلامت داشته باشد. پتوز در بیشتر موارد به سختی قابل توجه است و تأثیر عمده ای در زندگی روزمره ندارد.

ممکن است بینایی را مختل کند یا در موارد دیگر تأثیر قابل توجهی بر ظاهر داشته باشد. درمان، از جمله جراحی، در چنین مواردی در دسترس است.

درمان پتوز ممکن نیست مگر اینکه علت آن تزریق بوتاکس باشد، اما درمان می تواند به راحتی این بیماری را مدیریت کند.

 

در صورت هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20