preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

هیپرهیدروزیس چه قسمت هایی از بدن را تحت تاثیر قرار می دهد؟

هیپرهیدروزیس چه قسمت هایی از بدن را تحت تاثیر قرار می دهد؟

قسمت های مختلف هیپرهیدروزیس

هیپرهیدروزیس عمومی باعث تعریق شما می شود. هیپرهیدروزیس کانونی بیشتر موارد زیر را تحت تاثیر قرار می دهد:

زیر بغل (هیپرهیدروزیس زیر بغل).
پایین (کف) پا (هیپرهیدروزیس کف پا).
صورت، از جمله گونه ها و پیشانی.
پایین کمر.
اندام تناسلی.
سطح زیرین (کف دست) (هیپرهیدروزیس کف دست).

آیا عرق بوی بدی می دهد؟

عرق به خودی خود بی بو است و بیشتر از آب تشکیل شده است. با این حال، زمانی که باکتری‌های روی پوست با قطرات عرق تماس پیدا می‌کنند، عرق می‌تواند باعث بوی بدن شود. باکتری ها مولکول های تشکیل دهنده عرق را تجزیه می کنند. باکتری های موجود در محل کار باعث ایجاد بوی تند می شوند.

دکتر مریم فروغی متخصص بهترین تزریق فیلر در اصفهان و متخصص تزریق ژل و فیلر در اصفهان  می باشند که در مورد تزریق بوتاکس بهترین پیشنهاد به شما ارائه می دهند.

چگونه هیپرهیدروزیس تشخیص داده می شود؟

تعریق بیش از حد می تواند شرم آور و ناراحت کننده باشد. بسیاری از مردم هرگز مشکل را با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مطرح نمی کنند. با صحبت با یک ارائه دهنده در مورد علائم آنها، بسیاری از افراد تسکین پیدا می کنند.

ارائه دهنده شما سابقه سلامتی شما را بررسی می کند و علائم شما را به طور کامل ارزیابی می کند. ارائه‌دهنده شما ممکن است از شما بپرسد که چند وقت یکبار یا چه زمانی علائم دارید.

تزریق فیلر در اصفهان | بهترین تزریق فیلر اصفهان | دکتر مریم فروغی
تزریق فیلر در اصفهان | بهترین تزریق فیلر اصفهان | دکتر مریم فروغی

آیا برای تایید هیپرهیدروزیس به آزمایش نیاز دارم؟

ممکن است به یک یا چند آزمایش نیاز داشته باشید تا مشخص شود چه چیزی باعث تعریق بیش از حد بدن شما شده است. آزمایش خون یا ادرار ممکن است یک بیماری زمینه ای را تایید یا رد کند.

ارائه دهنده شما همچنین ممکن است آزمایشی را برای اندازه گیری میزان عرق تولید شده توسط بدن شما توصیه کند. این تست ها عبارتند از:

آزمایش ید-نشاسته: ارائه دهنده شما محلول ید را روی محل تعریق زده و نشاسته را روی محلول ید می پاشد. در جایی که تعریق بیش از حد دارید، محلول به رنگ آبی تیره در می آید.
تست کاغذ: ارائه دهنده شما کاغذ مخصوصی را روی ناحیه آسیب دیده قرار می دهد تا عرق را جذب کند. بعداً، ارائه‌دهنده شما کاغذ را وزن می‌کند تا تعیین کند چقدر عرق کرده‌اید.

آیا هیپرهیدروزیس قابل درمان است؟

هیچ درمانی برای هایپرهیدروزیس کانونی وجود ندارد. درمان ها بر کاهش علائم و بهبود کیفیت زندگی شما تمرکز دارند.

نحوه درمان هیپرهیدروزیس ثانویه توسط ارائه دهنده خدمات بهداشتی به مشکل اساسی بستگی دارد. زمانی که بتوانید علت تعریق بیش از حد را شناسایی و درمان کنید، تعریق بیش از حد معمولا متوقف می شود.

هایپرهیدروزیس چگونه درمان می شود؟

ارائه دهنده مراقبت های اولیه شما ممکن است شما را به یک متخصص پوست (متخصص پوست) برای درمان هایپرهیدروزیس ارجاع دهد. ارائه دهنده شما در مورد علائم شما (کجا و چند بار عرق می کنید) و سلامت کلی شما را می پرسد. ارائه دهنده ممکن است با توصیه تغییرات سبک زندگی یا داروها شروع کند.

درمان ها شامل:

تغییرات سبک زندگی: تغییر روال خود (مانند دوش گرفتن بیشتر یا پوشیدن پارچه های تنفسی) ممکن است علائم جزئی هیپرهیدروزیس را بهبود بخشد. ارائه دهنده شما در مورد تمام گزینه های درمانی شما صحبت می کند و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مناسب است.

ضد تعریق های مبتنی بر آلومینیوم: ضد تعریق ها با بستن غدد عرق کار می کنند تا بدن شما تولید عرق را متوقف کند. ارائه‌دهنده شما ممکن است انواع بدون نسخه یا نسخه‌های قوی را توصیه کند. ضد تعریق های قوی تر ممکن است کمک بیشتری کند. اما احتمال بروز عوارض جانبی مانند تحریک پوست نیز بیشتر است.

داروهای خوراکی: داروهای آنتی کولینرژیک (گلیکوپیرولات و اکسی بوتینین) می توانند ضد تعریق های مبتنی بر آلومینیوم را بهتر عمل کنند. عوارض جانبی بالقوه شامل تاری دید و مشکلات ادرار کردن است. ارائه دهنده شما ممکن است یک داروی ضد افسردگی را توصیه کند، که ممکن است تعریق را کاهش دهد و در عین حال اضطراب را نیز آرام کند. مسدود کننده های بتا نیز ممکن است توسط ارائه دهنده شما توصیه شوند. قسمت های مختلف هیپرهیدروزیس

دستمال‌های پارچه‌ای درجه بالینی: دستمال‌های پارچه‌ای با استحکام نسخه‌ای حاوی گلیکوپیرونیوم توزیلات (Qbrexza®) ممکن است تعریق زیر بغل را کاهش دهد. هر پارچه یک بار مصرف در بسته بندی خاص خود عرضه می شود. برای مزایای مداوم، باید روزانه از دستمال مرطوب استفاده کنید.

تزریق فیلر در اصفهان | بهترین تزریق فیلر اصفهان | دکتر مریم فروغی
تزریق فیلر در اصفهان | بهترین تزریق فیلر اصفهان | دکتر مریم فروغی

اگر داروها یا تغییرات سبک زندگی علائم من را بهبود ندهند چه؟

اگر علائم شما بهبود نیافت، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است درمان های تخصصی تری را توصیه کند:

یونتوفورزیس: دست ها یا پاهای خود را در یک وان کم عمق از آب لوله کشی قرار می دهید. یک دستگاه خاص جریان الکتریکی کمی را از طریق آب ساطع می کند و غدد عرق را به مرور زمان مسدود می کند. هر درمان 10 تا 20 دقیقه طول می کشد. ممکن است نیاز به درمان های مکرر داشته باشید. بیمه ممکن است تجهیزات را پوشش دهد و شما را قادر می سازد درمان را در خانه انجام دهید. قسمت های مختلف هیپرهیدروزیس

تزریق بوتاکس: تزریق سم بوتولینوم (Botox®) به یک عصب بیش فعال می تواند تولید عرق را برای ماه ها متوقف کند. درمان ها باید تکرار شوند و ممکن است پرهزینه باشند.

مایکروویو درمانی: ارائه دهنده شما یک دستگاه با تکنولوژی بالا (به نام MiraDry®) را در برابر ناحیه آسیب دیده قرار می دهد. این دستگاه انرژی حرارتی (گرما) را منتشر می کند که غدد عرق را برای همیشه از بین می برد. ارائه دهندگان این روش یک ساعته را در دفتر خود انجام می دهند. می تواند به طور قابل توجهی تعریق زیر بغل را برای همیشه کاهش دهد.

 برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

از مطالب به روز بهترین تزریق فیلر در اصفهان بهره ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20