preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

آیا آلوئه ورا می تواند ظاهر اسکار آکنه را کاهش دهد؟

آیا آلوئه ورا می تواند ظاهر اسکار آکنه را کاهش دهد؟

کاهش تشکیل اسکار

آلوئه ورا گیاهی است که هزاران سال است برای درمان تعدادی از بیماری ها، به عنوان مثال، برای تسکین سوزش و زخم های پوستی استفاده می شود. برخی از افراد ممکن است آن را برای درمان یک نوع زخم خاص – اسکار آکنه – توصیه کنند.

اسکارهای آکنه تغییر رنگ داده، افسرده یا برجسته بقایای آسیب به منافذ هستند. ممکن است روی صورت، قفسه سینه، پشت یا سایر نواحی بدن ظاهر شوند.

آیا آلوئه ورا می تواند حلقه گمشده و کاملا طبیعی برای درمان اسکار آکنه باشد؟ به خواندن ادامه دهید تا بدانید تحقیقات نشان داده است، و همچنین از چه نوع آلوئه ورا استفاده کنید و چگونه استفاده کنید.

آلوئه ورا ممکن است تشکیل اسکار را کاهش دهد:

چند راه وجود دارد که آلوئه ورا روی پوست استفاده می شود که ممکن است به کاهش تشکیل اسکار آکنه کمک کند. مثالها عبارتند از:

تقویت پاسخ ایمنی. مقاله ای در سال 2009 منتشر شده در مجله بین المللی درمان طبیعی گزارش می دهد که آلوئه ورا ممکن است پاسخ سیستم ایمنی بدن به التهاب را افزایش دهد و این به نوبه خود ممکن است ظاهر اسکار آکنه را کاهش دهد.

افزایش تولید کلاژن و فیبر الاستین. این الیاف وظیفه ترمیم نواحی اسکار را بر عهده دارند. بر اساس منبع معتبر مجله علوم پزشکی ایران، استفاده از آلوئه ورا ممکن است به تحریک تولید ترکیب کلاژن کمک کند. افزایش تولید این الیاف ممکن است به کاهش علائم پیری نیز کمک کند.

کاهش التهاب. بر اساس مقاله ای در Pharmacognosy Review، استفاده از آلوئه ورا ممکن است به کاهش التهاب کمک کند که می تواند منجر به اسکار آکنه شود.

دکتر مریم فروغی بهترین تزریق فیلر در اصفهان و متخصص تزریق ژل و فیلر در اصفهان  و متخصص بهترین ژل لب اصفهان دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند.

بسیاری از مطالعات پیرامون ژل آلوئه ورا و اسکار مربوط به سوختگی و جای زخم جراحی است. با این حال، مزایای این پتانسیل به جای زخم آکنه نیز گسترش می یابد.

نکته دیگر این است که اسکار آکنه شما چند ساله است. معمولاً، هرچه زودتر بتوانید داروها و درمان‌هایی را برای جلوگیری از اسکار آکنه شروع کنید، نتایج بهتری خواهید داشت. با این حال، برخی از شواهد منبع مورد اعتماد نشان می دهد که آلوئه ورا به طور منظم روی زخم های قدیمی استفاده می شود همچنین می تواند ظاهر آنها را کاهش دهد.

تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی
تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی

از آلوئه ورا می توان برای روشن کردن جای آکنه استفاده کرد:

یک بررسی سال 2018 منبع معتبر مطالعات نشان داد که ترکیبی در آلوئه ورا به نام “آلوئزین” ممکن است به کاهش هایپرپیگمانتاسیون در اسکار آکنه کمک کند. آلوئزین به کاهش تولید بیش از حد ملانین کمک می‌کند، رنگدانه‌ای تیره‌تر که می‌تواند آثار آکنه را بیشتر نمایان کند.

نویسندگان به یک مطالعه اشاره کردند که در آن افراد ترکیبی از آلوئه ورا و آربوتین، یک عامل موضعی دیگر را 4 بار در روز به مدت 15 روز استفاده کردند. نویسندگان دریافتند که این دو ترکیب بهتر از زمانی که هر ترکیب به تنهایی استفاده می‌شود، می‌توانند اسکارهای تیره آکنه را کاهش دهند.

چه مدت طول می کشد تا پوست اسکار روشن شود؟

اسکار آکنه معمولا در سه مرحله پیشرفت می کند. این شامل:

التهاب.

ناحیه آسیب دیده پوست ابتدا با سفت کردن رگ های خونی و محدود کردن جریان خون به آن ناحیه پاسخ می دهد. این اثر باعث تحریک تولید ملانین می شود که می تواند باعث تیره شدن ناحیه پوست شود. ترکیبات التهابی به ناحیه اسکار می آیند.

تشکیل بافت اسکار.

پوست جایگزین بافت آسیب دیده می شود و رگ های خونی کوچک جدیدی ایجاد می کند. تزریق ژل و فیلر در اصفهان  –  کلاژن جدید حدود سه تا پنج روز پس از ایجاد زخم برای اولین بار تولید می شود. در حالی که پوست سالم حدود 20 درصد الیاف کلاژن I دارد، پوست آکنه دار 80 درصد کلاژن نوع I دارد.

بازسازی.

عدم تعادل در پروتئین های پوست می تواند باعث ایجاد بافت اضافی شود. نتایج می تواند اسکارهای بالاتر یا برجسته به نام اسکار هیپرتروفیک باشد.
متأسفانه، تشکیل اسکار اغلب زمان کمتری نسبت به درمان دارد. اغلب، شما باید ترکیباتی مانند آلوئه ورا را دو بار در روز (یا بیشتر) به مدت چند هفته یا چند ماه روی پوست بمالید تا شاهد بهبود اسکار آکنه باشید.

این به این دلیل است که چرخش سلول های پوست می تواند 28 روز یا بیشتر طول بکشد (با افزایش سن کندتر). در نتیجه، ممکن است لازم باشد که آلوئه ورا را به طور منظم بمالید.

نحوه استفاده از آلوئه ورا

شما می توانید آلوئه ورا را در روتین مراقبت از پوست خود، هم برای صورت و هم برای بدن خود بگنجانید. مراحل می تواند شامل موارد زیر باشد:

پوست را با یک پاک کننده ملایم و آب گرم (نه خیلی داغ) تمیز کنید.
ژل یا کرم حاوی آلوئه ورا را روی نواحی آسیب دیده پوست بمالید. می‌توانید یک درمان لکه‌ای را در نواحی کوچک‌تر انتخاب کنید یا آلوئه را در کل ناحیه پوست بمالید.

کرم حاوی آلوئه را روی محل زخم و کمی اطراف آن بمالید تا مطمئن شوید که پوست آسیب دیده را هدف قرار می دهید.
روال مراقبت از پوست خود را با استفاده از محصولات بیشتر به دلخواه ادامه دهید.

تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی
تزریق-فیلر-در-اصفهان | بهترین-تزریق-فیلر-اصفهان | دکتر-مریم-فروغی

نوع آلوئه ورا برای استفاده

آلوئه ورا در تعدادی از آماده سازی ها موجود است. حتی می توانید یک گیاه آلوئه ورا بخرید و یکی از برگ های آن را بشکنید و ژل شفاف را فشار داده و روی پوست بمالید.

می توانید ژل های حاوی آلوئه ورا را از اکثر داروخانه ها و به صورت آنلاین خریداری کنید. با این حال، همه برای صورت در نظر گرفته نشده اند.

به دنبال برچسب هایی باشید که از عباراتی مانند:

  • بدون بو
  • غیر کومدوژنیک
  • مناسب برای صورت و بدن

برخی از داروهای آلوئه ورا با داروهای بی حس کننده موضعی ساخته می شوند تا احساس سوزش در هنگام آفتاب سوختگی را کاهش دهند. اینها معمولاً برای صورت در نظر گرفته نمی شوند. همچنین به دنبال “ژل آلوئه ورا 100 درصد خالص” باشید.

از مطالب به روز بهترین تزریق فیلر در اصفهان بهره ببرید.

آلوئه ورا و فندق جادوگر

ممکن است درباره استفاده از ترکیب آلوئه ورا و فندق جادوگر برای درمان اسکار آکنه شنیده باشید. فندق جادوگر ترکیبی از یک درختچه گلدار است که معمولاً به عنوان تونر استفاده می شود. به این دلیل که ممکن است منافذ را سفت کند و چربی اضافی را از بین ببرد.

متأسفانه، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که به این به عنوان یک ترکیب برنده اشاره کند. با این حال، برخی از افراد از فندق جادوگر برای درمان آکنه با کاهش چربی پوست استفاده می کنند.

برخی دیگر ممکن است واکنش های تحریکی به فندق جادوگر داشته باشند یا متوجه شوند که بیش از حد پوست آنها را خشک می کند. بنابراین، بسیاری از متخصصان مراقبت از پوست آن را برای درمان آکنه یا اسکار آکنه توصیه نمی کنند. کاهش تشکیل اسکار

درمان های دیگر برای اسکار آکنه
بسیاری از روش های دیگر برای درمان اسکار آکنه وجود دارد. این شامل:

  • لایه برداری شیمیایی
  • میکرودرم ابریژن
  • منبع مورد اعتماد ژل های سیلیکون
  • سوزن پوستی

با این حال، انواع زیادی از اسکار آکنه وجود دارد که ممکن است به این درمان‌ها پاسخ دهند یا نکنند. اگر یک تا دو ماه آلوئه را امتحان کردید و نتیجه ای مشاهده نکردید، برای گزینه های دیگر با متخصص پوست خود صحبت کنید.

نتیجه چیست؟

متخصصان پوست هنوز یک پاک کن اسکار “معجزه آسا” پیدا نکرده اند – اما آلوئه ورا ممکن است بتواند اسکارهای آکنه ای پوست را روشن کرده و ظاهر آنها را کاهش دهد.

در حالی که آلوئه معمولاً عوارض جانبی قابل توجهی ایجاد نمی کند، در صورت تحریک و تورم پوست، استفاده از آن را متوقف کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20