preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

prp سر (جهت درمان ریزش مو)

درمان ریزش مو با پی آر پیPRP

درمان ریزش مو

پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) یکی از بهترین روشها برای درمان ریزش مو (لینک به مقاله درمان ریزش مو) میباشد. پی آر پی عملی کاملاًمبتنی بر اصول علمی میباشد که به رشد مجدد موهای شما کمک زیادی مینماید. اگر شما هم مایلید که اطلاعات بیشتری در مورد پی آر پی یا هر روش موضعی، دارویی یا جراحی دیگر برای درمان ریزش مو به دست آورید، بهترین راه، مراجعه به یک متخصص کاشت مو میباشد.

آشنایی با روش درمانی پی آر پی (PRP)

پلاسمای غنی از پلاکت (پی آر پی) یک روش درمانی طبیعی است که از فاکتورهای رشد و سلولهای بنیادی متعلق به بدن خود شما برای تسریع در رشد موهایتان استفاده میکند. ما با بهرهگیری از تجهیزات پزشکی پیشرفته و تلفیق آن با تجربه و تخصص بالای پزشکانمان، روش پی آر پی را با بالاترین کیفیت برای شما انجام میدهیم، این بهترین فرصت برای شماست تا امکان رشد مجدد موهای خود را فراهم کنید. روش پی آر پی (PRP) یک روش بسیار مؤثر در درمان طاسی و نیز کمک به پرپشت شدن موها و حفظ نتایج عمل کاشت مو میباشد.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  درمان ریزش مو خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

انواع روش های درمان ریزش مو با پی آر پیPRP چیست؟

متخصصان پوست و مو درمان ریزش مو از طریق پی آر پی را به دو صورت انجام می دهند تا نتیجه حاصل شده طبیعی تر و بهتر باشد، که این دو روش عبارتند از:

PRP : این روش به عنوان ساده ترین روش شناخته می شود و در آن پلاکت ها و پلاسما های تفکیک شده به وسیله SCALPROLLER در داخل پوست تزریق می شوند.
ACELL+PRP : این روش به صورت ترکیبی از پلاسمای سرشار از پلاکت و ACELL است که قادر است تا یک منبع مستمر از فاکتور های رشد تا مدت چند ماه در اختیار فولیکول های موی کم پشت شده قرار دهد. انجام این روش در مقایسه با روش ساده پی آر پی دارای نتایج بسیار چشم گیر تری است و باعث می شود که ریزش مویی که به صورت ژنتیکی است، آهسته شود.
به عبارت دیگر روش ACELL+PRP به صورت شتاب دهنده برای رشد مو عمل می کند و علاوه بر پیشگیری از ریزش مو به ترمیم مو نیز کمک می کند.

مزایای روش پی آر پی (PRP) برای درمان ریزش مو عبارتند از:

• روشی ساده و بدون جراحی

• شامل چند تزریق: کل مدت این عمل حدود 60 تا 90 دقیقه طول میکشد

• نتایج ایمن و مطمئن

• دوره بهبودی بسیار سریع

• نتایج زیبا و فوقالعاده طبیعی

کاندیدای مناسب برای عمل پی آر پی (PRP) چه کسی است؟

از روش پی آر پی برای درمان عارضه آلوپسی آندروژنتیک یا همان طاسی ارثی که هم در مردان و هم در زنان با الگوهای مختلفی مشاهده میشود، مورد استفاده قرار میگیرد. متخصصین پی آر پی معتقدند که از این روش میتوان برای درمان کمپشتی مو در زنانی که از آلوپسی ترکشن رنج میبرند، نیز استفاده کرد.

آلوپسی ترکشن عارضهای است که در اثر کشیدن شدید موها برای بستن آن به حالت دم اسبی یا بافتن مو و سایر مدلهای مو که نیاز به کشیده شدن موها دارد، به وجود میآید. تحقیقات نشان داده است که بهترین کاندیداها برای عمل پی آر پی افرادی هستند که به تازگی دچار ریزش مو شدهاند. در واقع این روش برای افرادی که به طور کامل طاس شدهاند، کارآیی ندارد و باعث رشد مجدد موها در افرادی که تمام موهایشان ریخته است، نمیشود.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  درمان ریزش مو خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

چه کسانی نباید از روش درمان ریزش مو با پی آر پیPRP استفاده کنند؟
افرادی که دارای بیماری هایی از قبیل زیر هستند، نباید از روش پی آر پی برای درمان ریزش مو استفاده نمایند:

• افرادی که دارای انواع دیابت هستند
• افرادی که به بیماری های خونی مانند: سرطان خون و یا اختلالات انعقادی خون مبتلا می باشند.
• افرادی که دارای بیماری های کبدی مزمن مانند: سیروز کبدی می باشند.
• افرادی که به مصرف دارو های آسپرین و یا دارو های ضد انعقاد خون مانند: پلاویکس، هپارین و وارفارین نیاز دارند.

• افرادی که از الکل، سیگار و مواد مخدر استفاده می کنند.
• افرادی که دارای عفونت های شدید هستند
• افرادی که دارای اختلال در گردش خون و یا بیماری های مزمن پوستی هستند
• همچنین افرادی که دارای پرکاری شدید تیروئید و سندروم عملکرد پلاکت می باشند نیز نباید از این شیوه استفاده کنند.

پی آر پی چگونه عمل میکند؟

این روش از طریق تزریقات کوچک و با دقت بسیار زیاد انجام میگیرد. محلول دارویی پی آر پی (PRP) به صورت بدون درد در داخل لایه درم (لایهای از پوست سر که منشأ رشد و تقویت فولیکولهای مو میباشد) تزریق میشود.

ما از طریق روش پی آر پی میتوانیم به لایه درم در پوست سر نفوذ کرده و رشد فولیکولهای مو را به شکل پایدار و باثباتی تحریک نماییم. در ترکیب محلول دارویی پی آر پی عوامل رشد و سلولهای بنیادی وجود دارند که رشد سلولهای دیگر را تحریک کرده و باعث جوانسازی فولیکولهای مو و تقویت رشد آنها میشوند.

البته در این روش به خود بافت پوست هیچ آسیبی نمیرسد، حتی پی آر پی (PRP) باعث تحریک و جوانسازی سلولهای پوست نیز میشود، به طوری که بلافاصله بعد از پایان درمان، پوست شما هم حالت لطیف و زیبایی پیدا میکند.

همچنین ضخامت و استحکام فولیکولهای مو با استفاده از روش پی آر پی به طور قابل توجهی بهبود پیدا میکند. نهایتاً این روش باعث تقویت چرخه رشد مو و تسریع در رشد فولیکولهای جدید و بهبود استحکام و لطافت موی سر میشود.

ریزش موی خود را به دست بهترین پزشکان متخصص مو در کلینیک ما درمان کنید. ما از روشهای درمانی کاملاً علمی و تأیید شده برای درمان ریزش موی شما استفاده میکنیم.

روش کار در زمان عمل پی آر پی چگونه است؟

ابتدا پوست سر شما با استفاده از یک نوع کرم بیحسی با گرید پزشکی (که فقط با دستور پزشک قابل تهیه است)، بیحس میشود تا درد و ناراحتی ناشی از تزریق پی آر پی در حین عمل به حداقل ممکن برسد. سپس متخصص ما داروی پی آر پی را در نقاط متعددی از پوست سر با مهارت و ظرافت بسیار بالایی تزریق میکند تا پی آر پی به ریشه فولیکولهای مو برسد.

برای تهیه محلول پی آر پی یک نمونه خون از شما گرفته میشود و توسط یک دستگاه سانتریفوژ پیشرفته، سلولهای بنیادی و فاکتورهای رشد از آن استخراج و برای تزریق در پوست سر آماده میشود.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  درمان ریزش مو خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

پس از آنکه عمل تزریق پی آر پی به پایان رسید، پوست سر شما کمی برافروخته و ملتهب به نظر میرسد. البته این شرایط کاملاً طبیعی است و تا حدود 24 ساعت بعد کاملاً رفع خواهد شد. دوره استراحت بعد از عمل پی آر پی برای درمان ریزش موی سر بسیار کوتاه است و پوست شما خیلی زود به حالت طبیعی و سالم خود باز میگردد.

اما در موارد بسیار نادری ممکن است ورم خفیف و “شوک ریزش مو” که یک پدیده روانی است، برای بیمار اتفاق بیفتد که برای درمان آن باید مجدداً به پزشک مراجعه کنید.

عمل تزریق پی آر پی (PRP) باید حتماً در حدود 5 مرتبه به صورت هر 3 تا 4 هفته یک بار، تکرار شود تا بتوان به نتایج مطلوبی دست پیدا کرد. همچنین ممکن است لازم باشد که یک دوره دیگر از این عمل در حدود 8 تا 9 ماه بعد انجام شود.

آیا نتایج عمل پی آر پی بلافاصله بعد از پایان آن قابل مشاهده خواهد بود؟

خیر. دقت کنید که پی آر پی معجزه نمیکند و ظهور نتایج آن مدتی طول خواهد کشید. اثرات پی آر پی در افزایش رشد موها از حدود 3 تا 4 ماه بعد از پایان این عمل شروع به ظاهر شدن میکند و بیشترین ضخامت و تراکم موها بعد از این مدت قابل مشاهده خواهد بود.

عوامل رشدی که در ترکیب پی آر پی وجود دارند به مدت زمانی نسبتاً طولانی برای تأثیرگذاری کامل بر رشد فولیکولهای مو نیاز دارند. این فرایند در طی ماههای آینده و بعد از پایان موفقیتآمیز تمام جلسات درمانی انجام خواهد شد. در واقع برای مشاهده بیشترین رشد موها باید حداقل 8 ماه صبر کنید.

آیا روش پی آر پی عوارض جانبی دارد؟

پی آر پی (PRP) یک روش کاملاً ایمن و بیخطر است. تنها عوارض جانبی آن، ورم و قرمزی مختصر در پوست سر میباشد. در بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف میکنند، ممکن است خونریزی از پوست سر تا مدت طولانیتری ادامه پیدا کند و بهبودی آنها کمی بیشتر زمان ببرد.

به چند جلسه درمانی پی آر پی نیاز است؟

دستورالعملهای توصیه شده برای عمل موفقیت آمیز پی آر پی بیان میکند که این عمل باید در یک دوره اولیه به مدت 3 ماه و شامل چند جلسه تزریق انجام شود و پس از آن، تزریق پی آر پی به فاصله هر 3 تا 6 ماه یک بار برای حفظ و تقویت نتایج عمل، تکرار شود.

هزینه عمل پی آر پی و دوره بهبودی بعد از آن چقدر است؟

کل فرایند فرایند پی آر پی شامل آماده سازی و تزریق آن در حدود 90 دقیقه به طول می انجامد. توصیه میشود که در 4 ماه اول شروع درمان، هر ماه یک جلسه تزریق پی آر پی را انجام دهید و بعد از آن در هر سال دو جلسه تزریق برای حفظ نتایج درمان انجام شود.

هزینه عمل پی آر پی توسط بیمههای درمانی پوشش داده نمیشود، اما به طور کلی این روش هزینه منطقی و مناسبی دارد که افراد زیادی میتوانند از عهده آن برآمده و از این روش موفق و کارآمد استفاده کنند. برای مقایسه بهتر به خاطر داشته باشید که هزینه عمل جراحی کاشت مو بسته به تعداد گرافتهای مو که کاشته میشود بسیار متغیر است.

نتایج عمل پی آر پی تا چه مدت دوام خواهد داشت؟

نتایجی که از یک سری جلسات تزریق با محلول ProPlasmaTM حاصل میشود، حالت دائمی و همیشگی نخواهد داشت. زیرا این محلول فقط موهای موجود را در فاز رشد نگه میدارد. بنابراین اگر جلسات درمانی تکمیلی برای حفظ نتایج آن انجام نشود، تراکم موها به حالت اولیه خود در قبل از درمان باز خواهد گشت. اما با انجام جلسات تکمیلی به فاصله هر 3 تا 6 ماه یک بار میتوان نتایج را به خوبی حفظ کرد.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  درمان ریزش مو خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

در صورت هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20