preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

بوتاکس اخم

بوتاکس خط اخم: چند واحد بوتاکس برای رفع خط اخم پیشانی لازم است؟

بوتاکس اخم

بوتاکس خط اخم چند واحد بوتاکس برای رفع خط اخم پیشانی لازم است؟
خط اخم به خطوط روی پیشانی گفته می‌شود که کاملا جلب توجه می‌نمایند. اگر این خطوط روی پیشانی شما را ناراحت کرده است می‌توانید با تزریق بوتاکس به رفع چروک و خطوط روی پیشانی خود بپردازید. پزشک با تزریق سم بوتولینیوم زیر سطح پوست از میزان انقباضات عضله صورت می‌‌خواهد تا در نهایت خطوط و چروک ناحیه تحت درمان از بین برود و صورت شما جوان تر شود. برای تزریق بوتاکس و رفع خطوط ابرو باید به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید تا با استفاده از یک روش عالی نتایج مطلوب و طبیعی را به وجود بیاورد.

علل به وجود آمدن خط اخم چیست؟

سن

با گذر زمان و بالا رفتن سن تعدادی خطوط روی پیشانی و بین ابروی زنان و مردان به وجود می‌آید. هنگامی‌ که سن بالا می‌رود پوست سفتی و انعطاف پذیری خود را از دست می‌‌دهد و نمی‌‌تواند مجدداً به شرایطی که در دوران جوانی داشته است دست پیدا کند. پس از آنکه اثرات پیری تاثیرات خود را روی پوست گذاشت می‌‌توان به کمک روش‌های مختلف به رفع این عوارض پرداخت.

پیری و بالارفتن سن باعث می‌شود کلاژن پوست کاهش پیدا کند و پوست نتواند از خود در برابر فاکتورهای خارجی مراقبت نماید. کلاژن و وظایف متعددی را در بدن انسان انجام می‌‌دهد که برخی از آنها عبارتند از ترمیم سلول‌های آسیب دیده پوست و جایگزین کردن سلول‌های جدید با سلول‌های قدیمی‌. با کاهش سطح تولید کلاژن و کند شدن روند ترمیم سلول‌های پوستی تعدادی خطوط و چروک روی صورت به وجود می‌آید که نشان دهنده بالا رفتن سن است.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی بوتاکس اخم خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

ژن

ژن یکی از دلایل مهم به وجود آمدن خط بین ابرو است. ژنتیک نقش مهمی را در نوع پوست شما ایفا می‌کند به نحوی که در برخی از انواع پوست خطوط بین ابرو در سنین پایین تر به وجود می‌‌آیند حال آنکه در برخی از افراد، پوست دیرتر دچار چین و چروک خواهد شد.

انجام دادن مکرر برخی حرکات

شاید این جمله به گوش شما هم خورده باشد که اخم کردن باعث به وجود آمدن خط اخم می‌شود اما واقعیت این است که خط اخم به علت نزدیک کردن هر دو ابرو به یکدیگر به صورت مکرر وجود می‌آید. خطوط صورت می‌‌توانند در هنگام خندیدن، لبخند زدن یا حتی چشمک زدن ایجاد شوند. شرایط صورت هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد و به همین دلیل خطوط و چروک روی صورت همه افراد شبیه یکدیگر نیست.

قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب

همه ما به خوبی می‌‌دانیم که نور آفتاب باعث آسیب رساندن به پوست می‌شود اما آیا می‌دانستید که نور آفتاب در به وجود آمدن خط اخم نقش دارد؟ پرتوهای خطرناک فرابنفش خورشید باعث تخریب کلاژن و الاستین می‌شوند که این دو پروتئین حیاتی در حفظ شادابی و طراوت پوست نقش مهمی را ایفا می‌کنند. از بین رفتن این دو پروتئین باعث می‌شود خط اخم با سرعت بیشتری به وجود بیاید.

استرس

استرس به هیچ عنوان برای بدن خوب نیست و حتی سلامت پوست را نیز به خطر می‌‌اندازد. استرس باعث می‌شود شما به طور مداوم صورت خود را منقبض کنید و انجام دادن این حرکت تکراری در به وجود آمدن خط اخم نقش دارد. حتی اگر استرس شما خیلی زیاد نباشد می‌‌تواند باعث التهاب پوست و آسیب دیدگی آن شود.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن سلامت پوست را به خطر می‌‌اندازد و زمینه به وجود آمدن انواع چین و چروک از قبیل خط اخم را فراهم خواهد کرد.

رفع انواع خط اخم

خط اخمی‌ که بین ابروها به وجود می‌آید به دو دسته تقسیم می‌‌شود که عبارتند از: خطوط پویا که فقط در هنگام اخم کردن ایجاد می‌‌شوند، و خطوط ایستا که همیشه به چشم می‌آیند. خطوط پویا بین ابرو را می‌توان با تزریق بوتاکس به درون عضله و شل کردن آن از بین برد تا ظاهری طبیعی به وجود بیاید. با کاهش قدرت عضله برای منقبض شدن ظاهر خط اخم کاهش پیدا می‌کند.

تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط ایستا به تدریج باعث از بین رفتن آن خواهد شد. در صورتی که شما از انجام دادن حرکاتی که باعث به وجود آمدن خط اخم می‌شود خودداری کنید این خطوط نیز ناپدید خواهند شد. ایجاد ظاهر طبیعی با تزریق بوتاکس اهمیت بسیار زیادی دارد تا به این ترتیب هیچ کس متوجه نشود شما به درمان خط اخم خود پرداخته اید. خط اخم ایستا را می‌توان با تزریق ژل درمان کرد. نتایج حاصل از تزریق ژل به طور متوسط حدود ۶ تا ۹ ماه باقی می‌ماند و شما پس از تزریق فوراً شاهد نتایج به دست آمده خواهید بود.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی بوتاکس اخم خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

چگونه بوتاکس به از بین بردن خطوط صورت کمک می‌کند؟

تزریق بوتاکس کاهش خطوط و چروک صورت کمک می‌کند زیرا به طور موقت باعث فلج شدن عضلات خاص صورت می‌شود. در صورتی که بوتاکس را به بیرون مواد خاصی از صورت تزریق کرد از منقبض شدن عضله جلوگیری می‌کند و تا ۶ ماه چروک صورت را از بین خواهد برد. می‌‌توان به تزریق بوتاکس در نقاط مختلف صورت پرداخت تا صورت شادابی و جوانی خود را به دست بیاورد. شایع ترین نقاطی که توسط بوتاکس درمان می‌‌شوند به شرح زیر می‌باشند:

خط اخم
چروک پنجه کلاغی
چروک پیشانی

هر بیمار به چند واحد بوتاکس نیاز دارد؟

متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد که بر اساس آن مقدار بوتاکس مورد نیاز هر بیمار را مشخص کرد و به همین دلیل باید بیمار توسط پزشک ارزیابی شود تا مقدار بوتاکس لازم برای رفع خطوط صورت مشخص گردد. در هنگام تعیین مقدار بوتاکس مورد نیاز باید فاکتورهای متعددی را در نظر گرفت که برخی از آنها عبارتند از:

سن
وزن
جنسیت
رنگ و حجم پوست
سبک زندگی از قبیل استعمال دخانیات
دوز بوتاکس مورد نیاز در جلسه اول مشاوره مشخص می‌شود به همین دلیل شما باید در جلسه اول همه انتظارات و اهدافی که دارید را به پزشک خود توضیح دهید. اگر چه مقدار بوتاکس مورد نیاز در همه افراد یکسان نیست معمولاً مقدار بوتاکس برای درمان هریک از نقاط صورت به شرح زیر می‌باشد:

پیشانی ۲۰ واحد
خط اخم بین هر دو چشم ۲۰ واحد
خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ۲۴ واحد

معمولاً هر ۴ واحد بوتاکس برابر با یک بار تزریق است و در صورتی که شما تاکنون به تزریق بوتاکس نپرداخته آید پزشک تا حد امکان از واحد کمتری استفاده خواهد کرد. هدف از تزریق بوتاکس ایجاد نتایج مورد انتظار بیمار و کاهش چروک صورت او است.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی بوتاکس اخم خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

در صورت هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20