preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

درمان تعریق زیاد با بوتاکس

درمان تعریق زیاد با بوتاکس چگونه است؟

درمان تعریق با بوتاکس

مدت زمان مطالعه: 16 دقیقه

درمان تعریق زیاد با بوتاکس : بوتاکس درمانی است که شامل تزریق یک سم به پوست است. هم مصارف پزشکی و هم آرایشی دارد و برخی افراد آن را در کاهش تعریق بیش از حد موثر می دانند.

این مقاله ایمنی و اثربخشی تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد را مورد بحث قرار می دهد. ما همچنین روش درمان را تشریح می کنیم و نکاتی را برای آماده سازی و مراقبت های بعدی ارائه می دهیم.

آیا کار می کند؟

افرادی که بیش از حد عرق می کنند ممکن است بوتاکس را راهی برای کاهش تعریق زیر بغل در نظر بگیرند.
سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تزریق بوتاکس را برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل تایید کرده است. این ماده با مسدود کردن یک ماده شیمیایی در بدن که غدد عرق را فعال می کند، عمل می کند.

طبق گفته انجمن بین المللی هایپرهیدروزیس، تزریق بوتاکس زیر بغل می تواند تعریق زیر بغل را 82 تا 87 درصد کاهش دهد. این اثرات معمولاً 4 تا 12 ماه یا در برخی موارد تا 14 ماه ادامه دارد.

افرادی که تزریق بوتاکس زیر بغل را دریافت می کنند، معمولاً 2 تا 4 روز پس از درمان نتایج را مشاهده می کنند. اثرات کامل معمولا در عرض 2 هفته قابل توجه است.

با این حال، بوتاکس راه حل دائمی برای تعریق بیش از حد زیر بغل نیست. یک درمان منفرد حدود 4 تا 12 ماه طول می کشد، بنابراین فرد نیاز به تزریق مداوم دارد.

تا به امروز، FDA تزریق بوتاکس را فقط برای استفاده در زیر بغل تایید کرده است. با این حال، پزشک ممکن است درمان تعریق بیش از حد را در نقاط دیگری از بدن مانند دست‌ها، پاها، سر یا صورت تجویز کند.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان  و متخصص تزریق فیلر اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  درمان تعریق با بوتاکس  خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

درمان تعریق زیاد با بوتاکس : بوتاکس درمانی است که شامل تزریق یک سم به پوست است.

درمان تعریق با بوتاکس
درمان تعریق با بوتاکس

 

چگونه کار می کند؟

سم بوتولینوم یک سم عصبی است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می شود. نوروتوکسین ها موادی هستند که بر ساختار یا عملکرد سیستم عصبی تأثیر می گذارند.

بوتاکس عملکرد برخی از انتقال دهنده های عصبی را تغییر می دهد. اینها مواد شیمیایی در بدن هستند که به بدن دستور می دهند به روش خاصی واکنش نشان دهد. بوتاکس انتقال دهنده عصبی را مسدود می کند که به غدد عرق می گوید تا فعال شوند تا تعریق در ناحیه تزریق را کنترل کنند.

هزینه

تزریق بوتاکس ممکن است گران باشد. هزینه تقریبی برای هر دو زیر بغل 1000 دلار است و فرد باید درمان را هر 7 تا 16 ماه یکبار تکرار کند، بنابراین هزینه ها می تواند افزایش یابد.

ارائه دهندگان بیمه درمانی ممکن است هزینه بوتاکس را برای تعریق بیش از حد پوشش دهند. با این حال، برخی ممکن است این کار را انجام دهند، اگر فرد بتواند نشان دهد که درمان های دیگر کارساز نیستند.

در سایر قسمت های بدن استفاده شود

پزشکان ممکن است بوتاکس را برای درمان تعریق بیش از حد در سایر نواحی بدن که مستعد تعریق بیش از حد هستند تجویز کنند. این شامل:

  • دست ها
  • پا
  • بازگشت
  • سینه و زیر سینه ها
  • کشاله ران
  • سر
  • صورت
  • بینی

درمان‌های بوتاکس در دست‌ها یا پاها تأثیر کمتری دارند و احتمالاً عوارض جانبی ایجاد می‌کنند. این روش همچنین می تواند در این مناطق دردناک تر باشد.

برخی از متخصصان پوست با تجربه نیز می توانند از بوتاکس برای درمان تعریق صورت، کشاله ران یا سینه ها استفاده کنند. کسانی که این نواحی را تزریق می کنند، برای درمان ایمن و موثر نیاز به دانش دقیق از عضلات و بافت های پیچیده دارند.

پیدا کردن متخصص

فردی که مایل به تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد است، باید یک متخصص پزشکی معتبر با تجربه مناسب پیدا کند.

انجمن بین المللی هایپرهیدروزیس پایگاه داده ای از پزشکان متخصص در درمان تعریق بیش از حد ارائه می دهد.

روش

یک متخصص پوست، یا یک پزشک دارای مجوز برای استفاده از بوتاکس، می تواند تزریق را در مطب خود انجام دهد. متخصصان پزشکی با تجربه می توانند هر دو زیر بغل را در 10 دقیقه یا کمتر تزریق کنند.

برای این روش، یک متخصص پزشکی مقادیر بسیار کمی از بوتاکس را زیر پوست تزریق می کند. آنها معمولاً آن را به صورت شبکه ای تزریق می کنند که محل های تزریق تقریباً 1 تا 2 سانتی متر از هم فاصله دارند.

قبل از تزریق پوست، پزشک ممکن است ناحیه را با یخ یا بی حس کننده موضعی بی حس کند. این به کاهش هر گونه درد یا ناراحتی کمک می کند.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان  و متخصص تزریق فیلر اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  درمان تعریق با بوتاکس  خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

درمان تعریق زیاد با بوتاکس : بوتاکس درمانی است که شامل تزریق یک سم به پوست است.

درمان تعریق با بوتاکس
درمان تعریق با بوتاکس

 

آماده سازی و مراقبت های بعدی

در زیر نکاتی در مورد اقدامات قبل و بعد از درمان وجود دارد.

قبل از عمل

قبل از انجام عمل، فرد با پزشک خود مشورت خواهد کرد. آنها باید از این فرصت استفاده کنند و در مورد هر گونه بیماری پزشکی که دارند و داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنند به پزشک اطلاع دهند. این می تواند به کاهش خطر عوارض جانبی و عوارض کمک کند.

افرادی که تحت تزریق بوتاکس قرار می گیرند نباید 3 تا 4 روز قبل از درمان زیر بغل خود را بتراشند.

بعد از درمان

فرد می تواند بلافاصله پس از درمان بوتاکس به خانه برود. آنها باید از ورزش اجتناب کنند و بقیه روز را حمام یا دوش آب گرم نگیرند.

اکثر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی یک قرار ملاقات بعدی را 1 تا 2 هفته پس از عمل توصیه می کنند. این برای بررسی مناطق از دست رفته و بررسی عوارض جانبی است.

اثرات جانبی

تزریق بوتاکس به طور کلی بی خطر است. عوارض جانبی جدی نادر است، اما ممکن است. آنها عبارتند از:

ضعف یا عدم تقارن شدید عضلانی
آنافیلاکسی، یک واکنش آلرژیک شدید
سمیت

فردی که پس از بوتاکس هر یک از عوارض زیر را دارد باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد:

مشکل در تنفس، بلع یا صحبت کردن
بثورات پوستی یا کهیر
ضعف عضلانی
مشکلات بینایی
سرگیجه
از دست دادن کنترل مثانه

عوارض جانبی کمتر شدید ممکن است شامل موارد زیر باشد:

دهان خشک
سردرد
خستگی
درد زیر بغل بعد از تزریق

مزایا و معایب

تاثير گذار
نسبتا طولانی مدت
نسبتا بدون درد
کمتر تهاجمی نسبت به جراحی

معایب:

گران
دائمی نیست
عوارض جانبی بالقوه
برای تمام نواحی بدن مناسب نیست
فردی که تعریق بیش از حد را تجربه می کند، می تواند با پزشک خود برای مشاوره در مورد مؤثرترین درمان صحبت کند.

سایر کاربردهای بالقوه بوتاکس عبارتند از:

اختلالات عضلانی: بوتاکس می تواند به شل شدن عضلات منقبض شده و کنترل حرکات بیش از حد عضلانی مانند انقباضات عضلانی کمک کند.
میگرن مزمن: بوتاکس می تواند به پیشگیری از میگرن مزمن در برخی افراد کمک کند.
چین و چروک صورت: برخی از متخصصان پوست برای کاهش خطوط و چین و چروک های صورت، تزریق بوتاکس را انجام می دهند.

هایپرهیدروزیس چیست؟

هیپرهیدروزیس اصطلاح پزشکی برای تعریق بیش از حد ناشی از فعالیت بیش از حد غدد عرق است.

دو نوع هیپرهیدروزیس وجود دارد: هیپرهیدروزیس کانونی اولیه و هیپرهیدروزیس عمومی ثانویه.

هایپرهیدروز کانونی اولیه

هایپرهیدروز کانونی اولیه (PFH) تعریق بیش از حد است که ناشی از یک بیماری دیگر یا یک عارضه جانبی دارو نیست.

فرد مبتلا به PFH معمولاً در نواحی خاصی از بدن تعریق متقارن را تجربه می کند. به عنوان مثال، ممکن است تعریق بیش از حد هر دو دست یا پا را تجربه کنند.

در PFH، تعریق بیش از حد حداقل یک بار در هفته رخ می دهد.

هیپرهیدروزیس عمومی ثانویه

هیپرهیدروزیس عمومی ثانویه (SGH) زمانی است که یک وضعیت پزشکی یا عارضه جانبی دارو باعث تعریق بیش از حد شود.

افراد مبتلا به SGH تمایل دارند در بخش های بزرگی از بدن خود عرق کنند. همچنین ممکن است هنگام خواب عرق کنند.

فردی که علائم SGH دارد باید برای تعیین علت به پزشک مراجعه کند.

 


پیشنهاد مطالعه: پرکننده های پوستی


چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

در برخی موارد، ممکن است بتوان تعریق را با یک ضد تعریق قوی کنترل کرد. یک فرد می تواند از یک داروساز در مورد بهترین محصولات برای استفاده راهنمایی بخواهد.

گاهی اوقات، درمان های بدون نسخه ممکن است موثر واقع نشوند. افراد در صورت مشاهده موارد زیر باید به پزشک مراجعه کنند:

علائم SGH

تعریق بیش از حد در اطراف کشاله ران یا پاها که می تواند منجر به عفونت های باکتریایی یا قارچی شود
خجالت و اجتناب از فعالیت هایی که ممکن است باعث افزایش تعریق شود، مانند فعالیت بدنی یا بیرون رفتن در هوای گرم

خلاصه

تزریق بوتاکس می تواند روشی موثر برای کنترل تعریق بیش از حد باشد. FDA این درمان را فقط برای زیر بغل تایید کرده است. با این حال، پزشک ممکن است این تزریق ها را برای کنترل تعریق بیش از حد در نواحی دیگر بدن تجویز کند.

بوتاکس در مقایسه با سایر روش های درمانی برای تعریق بیش از حد گران است. از آنجایی که هر درمان 4 تا 12 ماه طول می کشد، هزینه ها به مرور زمان افزایش می یابد. برخی از ارائه دهندگان بیمه درمانی می توانند هزینه را پوشش دهند، اما تنها در صورتی که سایر درمان ها موفقیت آمیز نباشد.

تعریق بیش از حد گاهی اوقات می تواند نشان دهنده یک بیماری زمینه ای یا یک عارضه جانبی از یک دارو باشد. اگر فردی در مورد تعریق بیش از حد نگرانی دارد باید به پزشک مراجعه کند.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان  و متخصص تزریق فیلر اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی  درمان تعریق با بوتاکس  خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

درمان تعریق زیاد با بوتاکس : بوتاکس درمانی است که شامل تزریق یک سم به پوست است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20