preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد تاثیری دارد؟

لیزر موهای زائد

از بین رفتن دائمی موهای زائد ،یکی از بهترین خبرها برای خانم هایی است که می خواهند همیشه زیبا باشند وبرای همیشه از شر موچین و اپیلاسیون و نخ و تراشیدن خلاص شوند . لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش ها برای خلاص شدن از موهای زائد می باشد . اگر قصد دارید که لیزر موهای زائد انجام دهید حتما باید یکسری مطالعات قبل از انجام لیزر داشته باشید و در صورت تمایل اقدام به انجام لیز موهای زائد خود کنید.

در گذشته فقط افرادی میتوانستند لیزر موهای زائد انجام دهند که موهای تیره و پوستی روشن داشتند .اما امروزه به دلیل پیشرفت دستگاه های لیزر درمانی هر نوع پوست و مویی را میتوان لیزر کرد بدون آنکه آسیبی وارد شود. ولی حتما باید به پزشک متخصص و کاربلدی مراجعه نمود که از دستگاه مناسبی برای لیزر مو استفاده کند و به پوست شما آسیبی وارد نشود.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی لیزر موهای زائد در اصفهان خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

 

عملکرد لیزر مو به چه صورت است؟

در این روش لیزر موهای زائد کمی دردناک است اما خیلی بد نیست: در این روش با ارسال پالس های نور قوی ،رنگدانه موجود در فولیکول ها نور را جذب می کند ،این نور به گرما تبدیل شده و به فولیکول مو و پیاز مو آسیب می رساند. درد این روش در بعضی ناحیه ها بیشتر است مثلا در قسمتی که پوست نازک تر باشد مثل نزریک بینی یا چانه . در این روش خوشبختانه به دلیل استفاده از مکانیسم خنک کنندگی کمک می کند که آن ناحیه که لیزر انجام شده کمی خنک تر شود .

اگر دمای بدن شما به خودی خود گرم است و یا قبل از انجام لیزر موهای زائد فعالیت ورزشی انجام داده اید و بدنتان گرم شده این باعث می شود که بیشتر درد را احساس کنید .بعضی از بیماران ژل بی حسی استفاده می کنند.معمولا از ژل بی حسی برای نقاط کوچک و حساس مثل پشت لب استفاده می شود. ژل بی حسی موضعی 20 تا 30 دقیقه قبل از انجام لیزر برای کمک به حس نکردن سوزش پالس های لیزر استفاده می شود. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ ، ضخامت و محل مو و پوست شما تنظیم می شود.

کدام مناطق از بدن را میتوان لیزر کرد؟

لیزر برای از بین بردن موهای ناخواسته صورت ، ساق ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی و سایر مناطق مفید است.

از مزایای لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- دقت بالا در لیزر موهای زائد: لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را هدف قرار دهند طوری که پوست اطراف آسیب نبینند.

2- سرعت در لیزر موهای زائد : هر نبض لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند همزمان بسیاری از موها را از بین ببرد. نواحی کوچک مانند بالای لب در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است حتی تا یک ساعت نیز طول بکشد.

3- اکثر بیماران به طور متوسط پس از 2 تا 6 جلسه نتیج نهایی رو می بینند.

4- لیزر علاوه بر از بین بردن دائمی موهای زائد موجب میشود که پوست شفاف تر و صاف تر شود .

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی لیزر موهای زائد در اصفهان خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد چیست؟

شایع ترین عوارض جانبی احتمالی که 1 تا 3 روز اول بعد از لیزر موهای زائد به وجود می آید شامل :

1- احساس درد و ناراحتی بعد از لیزر موهای زائد.
2- تورم بعد از لیزر موهای زائد.
3- سرخی بعد از لیزر موهای زائد.

 

عوارض جانبی نادر دیگر که ممکن است به وجود بیاید شامل :
1- تاول زدن
2- تبخال تبخال (تبخال)
3- عفونت ها
4- جای زخم
5- روشن یا تیره شدن پوست

بعد از لیزر موهای زائد تمام دستورالعمل هایی که پزشک متخصص برای شما تجویز می کند را رعایت کنید و همینطور نکاتی که قبل از اقدام به لیزر موهای زائد خود کنید را نیز رعایت فرمایید تا خطر ابتلا به عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش دهید .

فاصله زمانی بین هر جلسه لیزر موهای زائد:

فاصله زمانی برای هر بیمار متفاوت است و این را پزشک تشخیص می دهد و به بیمار اعلام می کند که چه زمانی بی خطر است . ولی معمولا هر 4 تا 6 هفته یکبار می توان مجدد جهت لیزر موهای زائد اقدام نمود.

 

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانید :

1- اصلاح کردن قبل از لیزر موهای زائد:
قبل از لیزر موهای زائد می بایست منطقه مورد لیزر را با استفاده از تیغ اصلاح فرمایید.زیرا در غیر این صورت لیزر با موهای سطح پوست واکنش نشان داده و بوی موی سوخته خیلی بدی ایجاد می شود .بنابراین این مورد را به درستی انجام دهید.

2- عدم استفاده از بعضی کرم ها و مواد آرایشی و زیبایی قبل و بعد از لیزر موهای زائد:
از کرم هایی که حاوی گلیکولیک اسید و رتینول هستند باید 2 روز قبل و بعد از لیزر موهای زائد خودداری نمائید. در کل بهتر است 2 روز قبل و بعد از لیزر موهای زائد از کرم و مرطوب کننده استفاده نشود . برای یک دوره دوهفته ای قبل و بعد از لیزر موهای زائد از لایه برداری و همینطور از برنزه کردن پوست خود پرهیز کنید.

3- 90 درصد بیماران لیزر موهای زائد کاندیدای خوبی برای انجام این عمل هستند و بیشتر افراد کاهش 90 درصدی رشد مو را دائمی گزارش می کنند زیرا در بعضی مواقع نوسان هورمون ها باعث رشد مجدد مو می شوند .به همین دلیل نمیتوان 100 درصد اعلام کرد.

4- کمتر اصلاح کنید:
باید شش هفته قبل از لیزر موهای زائد، برداشتن مو با موم و الکترولیز، اپیلاسیون و سفید کاری را محدود کنید. به دلیل اینکه لیزر ریشه موها را هدف قرار می دهد که با اپیلاسیون یا کندن موقتاً از بین می روند.بنابراین قبل از اقدام به لیزر میتوانید از تیغ برای اصلاح موها استفاده کنید.

5- درمعرض نور خورشید نباشید:
شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب یا سولاریوم خودداری کنید زیرا باعث ایجاد عوارض پس از درمان می شود .همینطور اگر برنزه هستید باید صبر کنید که کمرنگ شود و بعد اقدام به لیزر موهای زائد خود کنید.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی لیزر موهای زائد در اصفهان خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

6- سریع انجام شدن لیزر موهای زائد:
معمولا لیزر موهای زائد 20 دقیقه طول می کشد . برای لیزر موهای صورت نیز می بایست آرایش صورت خود را قبل از لیزر کردن کاملا پاک کنید.

7- لیزر موهای زائد در اتاقی انجام می شود که به طور خاص برای لیزر درمانی تنظیم شده است. در طول عمل همه افراد در اتاق باید از عینک محافظ استفاده کنند. بسیاری از بیماران می گویند که پالس های لیزر مانند خرده چوب های گرم یا یک نوار لاستیکی بر روی پوست احساس می شوند.

8- در صورت وجود آکنه ،آفتاب سوختگی و احساس سوزش و درد یا هر گونه ناراحتی پوستی اگر در منطقه مورد لیزر وجود داشته باشد لیزر موهای زائد انجام نمی شود.

9- یک الی دو هفته قبل از لیزر موهای زائد از مصرف دارو هایی مثل روآکوتان (ایزوترتینویین)، تتراسیکلین، داکسی سیکلین، ماینوسیکلین خودداری کنید.
10- کسانی که اخیراً Pelling انجام داده‌اند.نباید اقدام به لیزر موهای زائد خود کنند.

11- در حین انجام لیزر در صورت احساس درد حتما آن را مطرح کنید تا تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر باشد.

12- مدارک پزشک را قبل از لیزر موهای زائد چک کنید: با گذشت زمان ، رنگ پوست به حالت عادی خود برمیگردد. برخی از تغییرات در رنگ پوست ، دائمی هستند. به همین دلیل مراجعه به پزشکی که در لیزر درمانی مهارت دارد و از پوست شناخت عمیقی دارد بسیار مهم است. این یک روش پزشکی است که برای انجام آن نیاز به آموزش دارد و خطرات احتمالی را به همراه دارد. قبل از انجام لیزر موهای زائد ، باید مدارک پزشک یا تکنسین را کاملاً بررسی کنید.

 

نکاتی که بعد از لیزر موهای زائد باید رعایت کرد:

1- بعد از لیزر موهای زائد نباید ورزش کنید:
گرمای لیزر به مدت 24 ساعت در پوست شما باقی می ماند ، بنابراین تا 3 روز بعد از لیزر موهای زائد از رفتن به سالن بدن سازی ، سونا ، دوش آب گرم و استخر خودداری کنید. در صورت انجام سبب به وجود آمدن باکتری و ایجاد لکه در آن منطقه می شود.

2- بعد از لیزر موهای زائد مقداری قرمزی و تورم خواهید داشت. که شبیه به آفتاب سوختگی خفیف است. استفاده از کمپرس خنک می تواند باعث کاهش ناراحتی شما شود.

3- تا 2 روز از هیچ کرمی استفاده نکنید و بعد از آن نیز اگر خواستید به پیاده روی بروید حتما از کرم ضدآفتابی که حداقل uv آن 30 درصد است استفاده کنید.

4- برای دیدن نتیجه نهایی صبر داشته باشید:
به احتمال زیاد بلافاصله پس از لیزر موهای زائد نتایج را مشاهده خواهید کرد. نتایج از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت مو ، ناحیه تحت درمان ، نوع لیزر مورد استفاده و رنگ پوست همه در نتیجه کار تأثیر دارد. بعد از اولین جلسه درمان می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را داشته باشید.

برای از بین بردن کامل موها ، بیشتر بیماران به 2 تا 6 جلسه لیزر درمانی نیاز دارند.زیرا موی بدن دارای یک چرخه‌ی ( رشد و انتقالی و استراحت ) است. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند.

اگر هنگام لیزر موهای زائد ، فولیکول مو در فاز استراحت یا انتقالی باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته می‌شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.

پس از اتمام مراحل درمانی ، اکثر بیماران به مدت چندین ماه یا حتی سالها هیچ گونه موی روی پوست درمان شده مشاهده نمی کنند. امکان دارد موها دوباره در اثر تغییرات هورمونی رشد کنند گرچه در آن صورت نیز بسیار ریز و سبک هستند، و میتوان با یک جلسه آنها را رفع نمود.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی لیزر موهای زائد در اصفهان خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

در صورت هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20