preloader

شنبه و یکشنبه : صبح ها

سه شنبه: عصر

اصفهان،خیابان مرداویج

روبروی پارک مرداویج ، مجتمع قائم، طبقه اول؛ واحد 7

Edit Content

درباره ما

دکترمریم فروغی هستم متولد اردیبهشت 1356 درشهر مشهد، دوران تحصیل خودم رو دراهواز گذراندم ودرسال 1381  از دانشگاه جندی شاپور اهواز در رشته ی پزشکی فارغ التحصیل شدم و بعد از گذراندن طرح از سال 1389 مطب خود را افتتاح کردم و11 سال است که در رشته ی پوست مو و زیبایی در خدمت مراجعین عزیزم هستم .

 

با ما تماس بگیرید

اسکار Boxcar چیست و چگونه می توانید آنها را درمان کنید؟

اسکار Boxcar چیست و چگونه می توانید آنها را درمان کنید؟

درمان جای آکنه

مدت زمان مطالعه: 14 دقیقه

اسکار آکنه باکس‌کار چیست؟

اسکار Boxcar نوعی اسکار آکنه است. به طور خاص، آنها یک نوع اسکار آتروفیک هستند که رایج ترین نوع اسکار آکنه است. اسکارهای جعبه ای حدود 20 تا 30 درصد منبع قابل اعتماد اسکارهای آتروفیک را تشکیل می دهند. انواع دیگر اسکارهای آتروفیک، اسکارهای یخ شکن و اسکارهای غلتشی هستند.

اسکارهای جعبه‌ای مانند فرورفتگی یا دهانه‌ای گرد یا بیضی شکل در پوست شما هستند. آنها معمولاً لبه‌های عمودی تیز دارند و پهن‌تر از زخم‌های یخ هستند اما به اندازه زخم‌های غلتشی پهن نیستند. زخم های کم عمق ممکن است به خوبی به درمان پاسخ دهند، اما خلاص شدن از زخم های عمیق تر ممکن است سخت تر باشد.

یک نوع اسکار که معمولاً می تواند از ضایعات آکنه ایجاد شود، اسکار آکنه جعبه ای است.

دکتر مریم فروغی بهترین دکتر پوست و مو در اصفهان و متخصص تزریق فیلر اصفهان ، دارای 11 سال سابقه درخشان در انجام کلیه خدمات پوست مو و زیبایی هستند و همچنین مفتخر بودند در زمینه ی درمان جای آکنه خدمات درخشانی را به مراجعین گرامی عرضه کنند.

درمان جای زخم ماشین جعبه ای

درمان اسکار جعبه‌ای به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند میزان قرمزی جای زخم، عمق آن‌ها، محل جای زخم و نوع پوست شما.

اسکارهای کم عمق ممکن است راحت تر از اسکارهای عمیق درمان شوند. در بسیاری از موارد، ترکیب درمان‌ها برای کاهش ظاهر اسکارهای جعبه‌ای بهترین است.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک روش سطحی است که لایه بالایی پوست شما را از بین می برد. یک متخصص پوست کریستال های کوچک را روی پوست شما می مالد. این اسکارهای عمیق را درمان نمی کند، اما عوارض جانبی بسیار کمی دارد.

این نوع درمان معمولاً در اسپاهای پزشکی و نه توسط متخصص پوست انجام می شود. نتایج ممکن است متفاوت باشد.

درم ابریژن

درم ابریژن مشابه میکرودرم ابریژن است، اما عمیق‌تر می‌شود تا کل لایه بالایی پوست را با استفاده از دستگاه‌های ماشینی یا دستی از بین ببرد. این کار را می توان بر روی کل صورت شما یا روی زخم های فردی انجام داد.

درم ابریژن می تواند به بهبود اسکارهای کم عمق جعبه کمک کند، اما روی زخم های عمیق تر موثر نیست. می تواند پوست شما را برای چند روز قرمز و درد کند و چندین ماه به آفتاب حساس شود.

درمان جای آکنه
درمان جای آکنه

پرکننده ها

فیلرها به زیر پوست تزریق می‌شوند و برای پر کردن زیر اسکار و افزایش فرورفتگی استفاده می‌شوند. عوارض جانبی می تواند شامل قرمزی، توده، تورم و درد باشد.

انواع پرکننده ها عبارتند از:

موقت. اینها چند ماه طول می کشد. آنها همچنین تولید کلاژن را افزایش می دهند که به بهبود ظاهر اسکار در طولانی مدت کمک می کند.
نیمه دائمی. اینها تا دو سال دوام دارند.
دائمی. شواهد کافی در مورد اثربخشی فیلرهای دائمی برای کاهش اسکار آکنه وجود ندارد. با این حال، آنها در آزمایشات بالینی مورد مطالعه قرار می گیرند.

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی از انواع مختلفی از مواد شیمیایی برای از بین بردن لایه بالایی پوست شما استفاده می کند. سپس پوست کنده می شود، به طوری که پوست جدید و بدون آسیب می تواند رشد کند.

لایه برداری شیمیایی باید توسط یک پزشک دارای مجوز بورد مانند یک متخصص پوست انجام شود. هر چه لایه برداری عمیق تر باشد، احتمال بروز عوارض جانبی مانند قرمزی، درد و پوسته پوسته شدن پوست بیشتر می شود.

لایه برداری شیمیایی همچنین می تواند باعث تیره شدن یا روشن تر شدن پوست نسبت به حالت عادی شود. این تغییرات در افرادی که پوست تیره تری دارند بیشتر دیده می شود.

انواع رایج لایه برداری شامل اسید گلیکولیک، اسید تری کلرواستیک (TCA) و محلول جسنر است. بسته به غلظت، تعداد لایه‌ها و ترکیب آن‌ها می‌توانند سطحی یا «متوسط» باشند.

همچنین نوعی لایه برداری عمیق به نام لایه برداری فنل وجود دارد. با این حال، این به ندرت برای اسکار آکنه استفاده می شود.


پیشنهاد مطالعه: درمان زگیل ناحیه تناسلی چگونه است؟


لیزر درمانی

لیزر درمانی از پالس های انرژی شدید برای هدف قرار دادن اسکارهای آکنه استفاده می کند. این یک درمان طولانی مدت و معمولا موثر است. دو نوع لیزر برای درمان جای آکنه مورد استفاده قرار می گیرد: فرسایشی و غیر سایشی.

لیزرهای ابلیتیو بهترین درمان برای اسکار آکنه در نظر گرفته می شود. آنها اغلب می توانند اسکارها را تنها در یک جلسه بهبود بخشند.

لیزرهای ابلیتیو به لایه های بالایی پوست آسیب می رسانند و می توانند باعث قرمزی، درد، تورم، خارش و تاول شوند. آنها همچنین تولید کلاژن جدید و بازسازی جای زخم را تحریک می کنند.

لیزرهای غیربلاتیو همچنین تولید کلاژن جدید را تحریک می کنند، اما عوارض جانبی کمتری نسبت به لیزرهای فرسایشی دارند. با این حال، آنها تمایل کمتری دارند.

Nd:YAG نوعی لیزر غیر سایشی است که اغلب برای پوست های تیره تر استفاده می شود. بدون تاثیر بر لایه بالایی به عمق پوست می رود.

انواع لیزر درمانی پوست شما را به آفتاب حساس می کند.

درمان جای آکنه
درمان جای آکنه

 

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از دستگاهی با تعداد زیادی سوزن بسیار نازک برای سوراخ کردن پوست شما استفاده می کند. این سوزن ها باعث آسیب های کوچک می شوند. همانطور که بدن شما جراحات را التیام می بخشد، کلاژن بیشتری می سازد و جای زخم را کاهش می دهد. میکرونیدلینگ باعث درد خفیف صورت، تورم و قرمزی بعد از عمل می شود.

برداشتن پانچ

در حین برداشتن پانچ، اسکارهای منفرد با دستگاه پانچ، مشابه آنچه برای کاشت مو استفاده می‌شود، برداشته می‌شوند. جای زخم های عمیق تر با بسته های کوچک و کم عمق تر جایگزین می شود.

برداشتن پانچ برای اسکارهای کوچکی که به راحتی می توانند با شکل دستگاه پانچ مطابقت داشته باشند، بهترین است. این تنها اسکارهای فردی را درمان می کند، نه قرمزی یا ناهمواری ناشی از جای زخم را.

دکتر مریم فروغی بهترین پزشک پوست و مو در اصفهان می باشند که مفتخر هستند یه درمان بیماری های پوستی شما عزیزیان بپزدارند.

سابسیژن

در درمان جای آکنه ، یک سوزن زیر پوست شما قرار داده می شود و در جهات مختلف حرکت می کند تا لایه بالایی پوست از بافت اسکار زیر جدا شود.

فرآیند بهبود حاصل باعث تشکیل کلاژن می شود و اسکار را به سمت بالا می راند.

این درمان به اندازه درمان های فوق برای اسکارهای ماشین جعبه ای موثر نیست. با این حال، فقط عوارض جانبی جزئی و کوتاه مدتی مانند کبودی و درد در طول عمل دارد.

آیا جای زخم ماشین جعبه‌ای خود به خود از بین می‌رود؟

جای زخم‌های ماشین جعبه‌ای ممکن است محو شوند، اما خود به خود کاملاً از بین نمی‌روند. با این حال، درمان می تواند ظاهر اسکارهای ماشین جعبه ای را در اکثر افراد 50 تا 75 درصد بهبود بخشد. پس از درمان، ممکن است دیگر قابل توجه نباشند.

جای زخم ماشین جعبه‌ای چگونه ایجاد می‌شود؟

جوش های عمیق آکنه می توانند به پوست آسیب برسانند. سپس بدن شما سعی می کند این آسیب را با تشکیل کلاژن التیام بخشد. اسکارهای جعبه‌ای زمانی ایجاد می‌شوند که بدن شما در طول این فرآیند کلاژن کافی تولید نکند. در این حالت، پوست شما از حمایت کافی برخوردار نیست و با التیام پوست، اسکار جعبه‌ای تشکیل می‌شود.

آکنه‌های التهابی، به‌ویژه آکنه‌های ندولار-کیستیک، بیشتر از سایر انواع آکنه‌ها به جای جوش می‌افتند، به‌ویژه اگر درمان نشوند. برداشتن یا بیرون زدن جوش ها نیز می تواند احتمال ایجاد جای زخم را افزایش دهد. ژنتیک نیز ممکن است در ایجاد یا عدم ایجاد اسکار از آکنه نقش داشته باشد.

انواع دیگر اسکار آکنه

اسکار Boxcar نوعی اسکار آتروفیک است که یکی از سه نوع اصلی اسکار آکنه است. سایر اسکارهای آتروفیک عبارتند از:

جای زخم یخ که کوچک، عمیق و باریک هستند.
اسکارهای چرخشی، که اسکارهای گسترده ای هستند که پوست شما را ناهموار یا ناهموار نشان می دهند.
نوع اصلی دیگر اسکار آکنه اسکار هیپرتروفیک یا کلوئید است. اینها اسکارهای برجسته ای هستند که زمانی ایجاد می شوند که بدن شما کلاژن زیادی تولید می کند تا آسیب های ناشی از آکنه را التیام بخشد. این نوع اسکار آکنه در افرادی که پوست تیره‌تری دارند بیشتر دیده می‌شود.

نتیجه

حتی با درمان جای آکنه ، بیشتر اسکارهای عمیق ماشین جعبه ای هرگز به طور کامل از بین نمی روند. با این حال، درمان برای اسکارهای کم عمق و برای بهبود ظاهر اسکارهای عمیق تر موثر است. با یک متخصص پوست در مورد بهترین گزینه های درمانی برای اسکار خود صحبت کنید.

در صورت هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر و همچنین برای رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روزهای کاری

شنبه: ۹ الی ۱۳
یکشنبه: ۹ الی ۱۳
سه شنبه: 12 الی 20